Биткойн падна под $30,000, което е решаващо ниво на психологическа подкрепа, което вероятно ще окаже голямо влияние върху пазарните настроения.
Понастоящем Биткойн се търгува около $29,200, с около 55% под рекорда си за всички времена, достигнат през април.
В понеделник бяха ликвидирани над 1 милиард долара, тъй като Биткойн и Етериум потънаха по-ниско.
BTC вече потъна до нива, които не са били наблюдавани от края на януари.
Широко разпространено е мнението, че спад под $30,000 може да предизвика голяма продажба на пазара.
#Bitcoin now trading at LOWEST level since bubble blow-off top in April.
Under $29K = easy pickings for shorts.
— Puru Saxena (@saxena_puru) June 22, 2021
Натискът се генерира до голяма степен от регулаторните новини от Китай, който наскоро предприе действия за забрана на добива на Биткойн, както и търговията с актива.
Държавата е водещият център за добив на BTC в света и може би най-големият пазар за търговия. С плановете за новия цифров юан, изглежда правителството не желае да се конкурира с флагманската криптовалута.
Китай е предприемал мерки за забрана или ограничаване на Биткойн много пъти в миналото, което може да доведе до заглушена реакция този път. Ако обаче Китай наистина предприеме твърди действия срещу Биткойн, въздействието ще бъде сериозно.
ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ: Биткойн може да тества $15,000 преди да стигне $80,000
Нови данни от Santiment подчертават значителни разлики в разпределението на токените сред най-популярните криптовалути, разкривайки важни информации за трейдърите, които следят влиянието на големите играчи.
Докато алткойните се радват на силни резултати на пазарите, Биткойн продължава да доминира в крипто социалните медии, според доклад от 3 юли на компанията за ончейн анализи Santiment.
Съоснователят на BitMEX Артър Хейс изрази предпазливи прогнози за Биткойн и криптовалутния пазар като цяло, предвиждайки възможен краткосрочен спад, тъй като правителството на САЩ променя стратегията си за ликвидност.
Вътрешната тенденция за поскъпване на Биткойн продължава да се засилва, като данните от блокчейна и поведението на пазара на деривати разкриват агресивно натрупване от страна на дългосрочните притежатели и „китовете“.