Биткойн изглежда стремглаво е тръгнал по възходящата траектория като пробива важни нива на съпротива едно след друго.
Последната седмица беше доста вълнуваща за крипто инвеситорите, тъй като целия пазар отбеляза значителни печалби.
Само през последната седмица цената на Биткойн скочи с 10.7% до настоящата стойносст от $31,300. В рамките на деня BTC отбеляза 4.22% скок и достигна $21.1 милиарда обем ан търговия за последние 24 часа. Пазарната капитализация в момента е $607 милиарда.
Пазарната доминация на Биткойн също се повиши с 1.24% в рамките на деня и в момента е 52.74
Еднодневният технически анализ на TradingView показва доста бича картина – обобщението сочи към „силна покупка“ с 16 сигнала, осцилаторите също сочат към „силна покупка“ с 14 сигнала, а дори осцилаторите са на „покупка“ с 2 сигнала.
За последните 24 часа е имало ликвидации на обща стойност $146.1 милиона като $107.8 милиона от тях са на къси позиции.
Ентусиазмът на инвеститорите не стихва, а напротив – пазарът кипи в момента и общата пазарна капитализация на криптовалутите достигна $1.18 трилиона след 3.71% скок за деня.
Най-впечатляващият ръст на криптовалута от топ 100 за последната седмица бе на Chainlink (LINK), който достигна $10.40 – близо 40% нагоре.
Съоснователят на BitMEX Артър Хейс изрази предпазливи прогнози за Биткойн и криптовалутния пазар като цяло, предвиждайки възможен краткосрочен спад, тъй като правителството на САЩ променя стратегията си за ликвидност.
Вътрешната тенденция за поскъпване на Биткойн продължава да се засилва, като данните от блокчейна и поведението на пазара на деривати разкриват агресивно натрупване от страна на дългосрочните притежатели и „китовете“.
С ускоряването на институционалното приемане на Биткойн, американският гигант в управлението на активи Franklin Templeton издаде предупреждение относно нарастващата тенденция на крипто-базирани стратегии за управление на финансови средства.
Биткойн се повиши с 2% през последните 24 часа, достигайки $109,500 към момента на писане на статията, благодарение на нарастващия институционален приток към спот ETF-ите, облекчаването на напрежението в световната търговия и засилването на техническия импулс.