BTC се изкачи над $64,000 след неочакваното намаляване на лихвения процент с 50 базисни пункта от страна на Федералния резерв, което е първото му понижение от 4 години насам.
Този по-смел ход на Фед, който бе по-голям от очакваното намаление с 25 базисни пункта, изненада пазарните анализатори.
Решението на Федералния резерв доведе до ръст в цената на Биткойн и други криптовалути, което накара експертите да спекулират с бъдещите ценови тенденции. Старши анализаторът на FxPro Алекс Купцикевич отбеляза, че Биткойн е изправен пред ключова съпротива около $64,000.
Той смята, че надхвърлянето на това ниво може да доведе до по-нататъшни печалби, като се има предвид, че BTC е в низходящ тренд от март насам.
Крис Арулия от Bybit добави, че в исторически план намаляването на лихвените проценти е стимулирало рисковите активи като криптовалутите. Той предполага, че траекторията на Биткойн ще зависи до голяма степен от краткосрочните действия на инвеститорите.
Главният изпълнителен директор на Pi42 Авинаш Шекхар определи $60,000 и $62,000 като критични нива за водещата криптовалута. Той посочи, че покачване над $62,000 може да разпали бичи импулс, докато спад под $60,000 може да засили продажбения натиск.
Към момента на писане на статията BTC се търгува на ниво от $63,100 след седмичен ръст от над 8%.
Продуктите за инвестиции в дигитални активи отбелязаха приток от $1.04 милиарда през миналата седмица, което доведе общите активи под управление (AuM) до рекордните $188 милиарда, според последния доклад на CoinShares.
Strategy, компанията, фокусирана върху Биткойн, по-рано известна като MicroStrategy, временно е спряла редовните си покупки.
Испанският банков гигант BBVA разшири своите дигитални услуги, като въведе в приложението си търговия и попечителство на Биткойн и Етериум за индивидуални клиенти.
Според нов графичен анализ на Alphractal, броят на активните криптовалути е намалял значително, въпреки че цената на Биткойн продължава да се покачва.