В скорошен анализ на X, направен от Ки Йонг Джу, основател и главен изпълнителен директор на CryptoQuant, се разглеждат текущите нереализирани печалби, притежавани от различни групи Биткойн китове и миньори, въз основа на он чейн данни.
Джу категоризира тези групи в четири основни. На първо място са „краткосрочните притежатели (STH)„, отнасящи се до инвеститори с над 1,000 токена, придобити през последните 155 дни. Тази група представлява наскоро стъпилите на пазара. Обратно, „дългосрочните притежатели“ (LTH) са държали токените си повече от 155 дни, което представлява опитни участници на пазара сред големите притежатели, известни като LTH китове.
Освен това в анализа се разглеждат групи, свързани с миньорите, включително такива с притежания между 100 и 1,000 BTC, и майнинг китове с над 1,000 BTC, които обикновено представляват добивни компании.
Коефициентът на нереализираната печалба, ключов обсъждан показател, анализира историята на транзакциите на токените, притежавани от тези групи, за да определи техните нереализирани печалби. След това дели тези печалби на общата пазарна капитализация на кохортата, за да предостави съотношение, показващо нивото на притежаваните печалби.
Според анализа на Джу съотношението на нереализираните печалби значително се е увеличило за три от тези групи по време на скорошното пазарно рали. По-конкретно, коефициентът възлиза на 2.23 за LTH китовете, 1.31 за дребните миньори и 0.81 за майнинг компаниите.
Тези данни сочат, че LTH китовете са спечелили най-много, като нереализираните печалби надхвърлят 223%, отразявайки ползите от тяхната дългосрочна стратегия. Дребните миньори ги следват със 131% печалби, изпреварвайки миньорските китове, които са реализирали 81% печалби.
За разлика от тях, STH китовете, представляващи големи инвеститори от спот борсово търгувани фондове (ETF), имат коефициент на нереализирана печалба от едва 0.016, което демонстрира минимални печалби от 1.6%. Това несъответствие подчерта различните нива на рентабилност и стратегии на държане в различните групи инвеститори на Биткойн пазара.
Докато Биткойн остава близо до $109,000, Santiment отчита, че Етериум, Solana и XRP дремонстрират признаци на подновяване на силата си на фона на натрупването на големи позиции и променящото се поведение на инвеститорите. Докладът, представен по време на седмичното предаване на Santiment с Тони Едуард (Thinking Crypto), разглежда състоянието на пазара, използвайки ключови показатели като […]
В едно интересно събитие в блокчейна, което отново разпали любопитството в крипто общността, над $8.6 милиарда в Биткойн, свързани с най-ранните години на мрежата – обикновено наричани „ерата на Сатоши“ – бяха тихомълком преместени в петък в това, което анализаторите смятат за най-големия единичен трансфер на ранно изкопани BTC, регистриран досега.
Майката компания на емблематичната марка в електронни спортове Ninjas in Pyjamas (NIP) прави рязък завой към света на добива на Биткойн, което е знак за значителна еволюция от чисто забавление към дигитална инфраструктура.
Мексиканският милиардер и Биткойн ентусиаст Рикардо Салинас поднови предупреждението си за рисковете, свързани с фиатните валутни системи, призовавайки хората да преосмислят финансовите си стратегии в светлината на това, което според него е предстоящ паричен колапс.