Ирано-американският предприемач и рисков капиталист, Шервин Пишевар, е убеден, че SpaceX и Биткойн са най-добрите инвестиции за множество поколения.
Според Пишевар, който е бил ранен инвеститор в такива гиганти като Uber и Airbnb, това са двете ключови иновации за бъдещето на човечеството.
В едно от своите интервюта, американският теоретичен физик и футурист, Мичио Каку, пропусна основите за идеята за тераформиране на Марс, така че да може да бъде обитаем за хората. Като едно от възможните решения той предложи да разтопи ледените шапки на червената планета, за да я върне в миналото ѝ пищно състояние.
Илон Мъск, изпълнителен директор на SpaceX и Tesla, има грандиозен план да построи град на Марс и да живее там. Предприемачът прецени, че това може да отнеме до 20 години.
Ако ексцентричният милиардер успее с амбициите си за космически пътувания, той потенциално може да бъде разглеждан като личност на ниво да Винчи в учебниците по история. Междувременно, частните инвеститори в SpaceX ще дадат огромна възвръщаемост.
Мъск, чиято нетна стойност се оценява на 37,6 милиарда, изпраща смесени сигнали за Биткойн и криптовалутите.
Когато пристъпи към това да помогне на автора на Хари Потър, Дж. К. Роулинг да разбере Биткойн, милиардерът го нарича „интернет пари“, които изглеждат по-солидни в сравнение с фиатните валути, които масово се печатат от централните правителства.
Въпреки че вижда криптовалутата като потенциален заместител на пари, Мъск казва, че той притежава само 0,25 BTC. Той се колебае да потопи пръстите на краката си в технологията, тъй като тя се използва масово от киберпрестъпниците.
Платформата Pump.fun набра $500 милиона в бързо първично предлагане на монети (ICO), като ги разпродаде само за 12 минути.
На 14 юли законодателите в САЩ стартират „Седмица на криптовалутите“, за да придвижат три ключови законопроекта, които могат да променят регулацията на дигиталните активи.
Финансовите кръгове в САЩ се готвят за потенциални промени, след като според информации председателят на Федералния резерв Джером Пауъл обмисля да се оттегли от поста си.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.