Пазарната несигурност продължава да сковава Биткойн и алткойните, като няколко фактора допринасят за настоящата стагнация.
Сред тях са опасенията за инфлацията и промените в търговските политики при управлението на Доналд Тръмп.
Базираната в Сингапур компания за криптовалути QCP Capital изтъкна тези проблеми, подчертавайки, че нарастващите тарифи и страховете от инфлация остават основни предизвикателства за инвеститорите.
Макар че пазарът до голяма степен е отчел тези рискове, анализаторите отчитат, че бавното движение на цените увеличава натиска върху трейдърите.
Друг значим фактор, който оказва влияние върху пазара, е предстоящото пускане на 30 милиона токена Solana (SOL) на 1 март. Анализаторите предполагат, че това събитие не само оказва влияние върху SOL, но и създава низходящ натиск върху Биткойн и Етериум.
Въпреки тези насрещни ветрове Биткойн успя да се задържи стабилно на $95,000, след като за кратко се понижи до $93,000. Липсата на силни бичи катализатори обаче възпрепятства по-нататъшния възходящ импулс.
Анализаторите смятат, че макар BTC и алткойните да са подготвени за растеж, те не разполагат с непосредствените спусъци, необходими за пробив нагоре.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Публичните корпорации драстично увеличиха своите Биткойн (BTC) активи през 2025 г., придобивайки повече от двойно количеството, закупено от спот борсово търгуваните фондове (ETF) през първата половина на годината.
Японската компания Metaplanet Inc. се изкачи до пето място в списъка на публичните компании с най-големи Биткойн резерви, според нова актуализация на BitcoinTreasuries.net.
Исторически точен технически индикатор, който е прогнозирал всеки голям срив на Биткойн, отново се задейства, предупреждава крипто анализаторът Али Мартинез.