Пазарната несигурност продължава да сковава Биткойн и алткойните, като няколко фактора допринасят за настоящата стагнация.
Сред тях са опасенията за инфлацията и промените в търговските политики при управлението на Доналд Тръмп.
Базираната в Сингапур компания за криптовалути QCP Capital изтъкна тези проблеми, подчертавайки, че нарастващите тарифи и страховете от инфлация остават основни предизвикателства за инвеститорите.
Макар че пазарът до голяма степен е отчел тези рискове, анализаторите отчитат, че бавното движение на цените увеличава натиска върху трейдърите.
Друг значим фактор, който оказва влияние върху пазара, е предстоящото пускане на 30 милиона токена Solana (SOL) на 1 март. Анализаторите предполагат, че това събитие не само оказва влияние върху SOL, но и създава низходящ натиск върху Биткойн и Етериум.
Въпреки тези насрещни ветрове Биткойн успя да се задържи стабилно на $95,000, след като за кратко се понижи до $93,000. Липсата на силни бичи катализатори обаче възпрепятства по-нататъшния възходящ импулс.
Анализаторите смятат, че макар BTC и алткойните да са подготвени за растеж, те не разполагат с непосредствените спусъци, необходими за пробив нагоре.
На 21 април Биткойн за кратко премина границата от $88,000, отчитайки ръст от 3% за последните 24 часа.
Нова вълна от спекулации се появи на крипто пазара след голямата емисия на стабилни монети от Tether, която по-рано днес тихомълком eмитира USDT на стойност $1 милиард в мрежата на Tron.
Японската инвестиционна компания Metaplanet увеличи притежанията си в Биткойн до над $400 милиона, след като придоби 330 BTC за $28.2 милиона на средна цена от $85,605.
Биткойн се завърна, като за кратко надхвърли $87,000 за пръв път от седмици насам, тъй като условията за ликвидност в световен мащаб се подобряват, а институционалните играчи демонстрират признаци на подновен апетит, макар че опасенията около търговската несигурност в САЩ държат по-широките пазари под напрежение.