Binance, най-голямата крипто борса в света, деактивира услугите си за “copy” търговия за европейските потребители, тъй като регламентът за пазара на криптовалутни активи (MiCA) скоро ще бъде приложен.
На 26 юни европейските потребители на Binance бяха информирани, че услугата за “copy” търговия вече не е достъпна в техния регион.
Освен това борсата ги посъветва да закрият позициите си в „copy“ търговия и да прехвърлят средствата си обратно в съответните спот портфейли до крайния срок, който е определен на 27 юни 2024 г., 23:59 българско време.
След тази дата всички останали отворени позиции ще бъдат автоматично затворени по пазарна цена, а активите ще бъдат прехвърлени към спот портфейлите.
Това развитие следва неотдавнашното съобщение на Binance от 21 юни относно неодобрените стабилни монети в ЕС. От 30 юни потребителите няма да могат да търгуват, депозират или теглят стабилни монети, които не отговарят на регламента MiCA.
Освен това борсата е актуализирала своите реферални системи и тези с награди. От 24 юни комисионите за рефериране при спот и маржин търговия ще се изплащат в BNB, токена на Binance, а не в стабилни монети. Вследствие на това платформата препоръчва на европейските си потребители да прегледат своите авоари и да обмислят преминаването към регулирани стабилни монети или други дигитални активи преди крайния срок, определен на 30 юни.
Поредица от предупреждения повишава възможността крипто пазарът да навлиза в мечи етап.
OKX официално навлиза на крипто пазара в САЩ, разкривайки планове за внедряване на своята централизирана платформа за търговия и услуга за портфейли в цялата страна.
В ход, позициониращ Панама Сити в челните редици на дигиталните финанси в Латинска Америка, кметът Майер Мизрахи разкри, че градът скоро ще започне да приема плащания в криптовалути за различни обществени услуги, включително данъци, разрешителни и дори автобусни билети.
Председателят на Федералния резерв Джеръм Пауъл намекна, че американските банки може скоро да проявят повече гъвкавост, когато става въпрос за работа с дигитални активи – забележителна промяна от предпазливия подход, поддържан от регулаторите през последните години.