Популярната борса за криптовалути Binance е признала, че държи някои клиентски активи в същия портфейл, който използва за съхраняване на обезпеченията за някои от собствените си токени.
Binance бързо е започнала процеса на прехвърляне на въпросните активи към конкретни портфейли, които ще служат като обезпечение.
Твърди се, че Binance е допуснала грешка, когато е държала обезпечението за някои от токените, добити от Binance, известни също като B-Tokens, в портфейл, който съдържа и клиентски активи, както се посочва в статия, която е публикувана от Bloomberg на 24 януари.
В понеделник Binance публикува доказателство за обезпечението за B-Tokens, достъпно за обществеността. Този документ включва информация за всеки от 94-те токена, които бизнесът е издал преди това.
В изявление, което беше публикувано не много отдавна, бизнесът подчерта факта, че B-Tokens винаги са напълно обезпечени и подкрепени в съотношение 1:1.
Според доказателството за обезпечение резервите на Binance за около половината от всички B-Tokens сега се намират в един портфейл, известен като „Binance 8“.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: Кой ще поеме контрол над пазара – биковете или мечките?
Като се има предвид цялото количество B-Tokens, което Binance е предоставила, резервното предлагане на тези средства, което се държи от портфейла, е много по-голямо от това, което някой може да е очаквал, че ще бъде.
Предполага се, че това осигурява валидност на идеята, че Binance комбинира валутата и обезпечението на клиентите, вместо да държи двата различни вида активи на отделни места.
Дори ако проблемът е изолиран само за B-Tokens, изглежда, че подобна система за управление на портфейла би била в разрез със стандартите, които Binance е установила за собствения си портфейл.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.
Крипто пазарът остава твърдо на територията на „алчността“, като индексът на CoinMarketCap за страха и алчността е 69/100 на 19 юли. Въпреки скромния 24-часов спад от 71, индексът вече се задържа над 60 в продължение на 11 последователни дни.