Binance, най-голямата крипто борса в света по отношение на обема на търговия, получи принципно одобрение да работи в Абу Даби, като бележи третото си регулаторно одобрение в близкоизточния регион след Бахрейн и Дубай.
Принципното одобрение от глобалния пазар в Абу Даби (ADGM) позволява на Binance да работи като брокер-дилър на дигитални активи, включително криптовалути. Това бележи още едно значително постижение за крипто борсата, която предвижда да работи като напълно лицензирана фирма.
@binance, one of the world’s leading #blockchain and #cryptocurrency platforms, received an IPA from the #ADGM Financial Services Regulator Authority. pic.twitter.com/jhHenzaahE
— Abu Dhabi Global Market (@ADGlobalMarket) April 10, 2022
ADGM служи като международна свободна финансова зона в столицата на Обединените арабски емирства, която исторически играе важна роля в регулаторния надзор на финансовите услуги, предоставяни в рамките на неговата юрисдикция. В отговор на усилията на Binance да получи регулаторни лицензи по целия свят, ADGM заяви:
IPA е част от плановете на Binance да се утвърди като напълно регулиран доставчик на услуги за виртуални активи в международно признат и добре регулиран финансов център.
ADGM също така сподели намерението си да предостави подобни регулаторни одобрения за местни и глобални крипто компании, за да позиционира допълнително Абу Даби като „бързо развиващия се център за виртуални активи и дигитална икономика“.
Дахер бин Дахер, главен изпълнителен директор на ADGM, също приветства този ход, като обеща да подпомогне усилията на Binance да установи присъствието си в Абу Даби.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Трейдър предупреждава за подвеждащ възход при Биткойн
Освен Binance, известната крипто борса FTX преди е получавала оперативни лицензи в Дубай, вторият по големина град в ОАЕ след Абу Даби.
На 22-ри март ADGM публикува консултативен документ, в който предлага на компаниите, лицензирани от ADGM, да бъде разрешено да улесняват търговията с незаменими токени (NFT) в юрисдикцията.
Главният регулатор на свободната зона, Регулаторният орган за финансови услуги (FSRA), описа NFT в консултативния документ на ADGM като интелектуална собственост, а не като „определени инвестиции или финансови инструменти“.
Въпреки това, разрешаването на търговия с NFT най-вероятно ще изисква лицензирани компании да спазват правилата за борба с пране на пари (AML) и Правилата за санкциите на ADGM.
Бившият хедж фонд мениджър Мартин Шкрели твърди, че масовият срив на неговата криптовалута, наречена Мартин Шкрели Ину (MSI), се дължи на хакерска атака, която е резултат от опит за изтегляне на порнографски файл.
Robinhood понижи офертата си за придобиване на британската финтех компания Ziglu, като намали първоначално предложения размер на сделката от $170 милиона на $72.5 милиона на фона на бурните времена за крипто стартъпите.
По-малко хора от всякога стават жертва на крипто измами, докато хакерските атаки се увеличават, сочат нови данни.
Всяка мечта започва с инвестиция! Присъединете се към FinX – най-голямото събитие за инвестиции и финансови технологии в България!