През третото тримесечие на 2024 г. ончейн обемите на търговия с NFT на BNB рязко нарастват, като според анализа на Messari са се увеличили с 283% до средно $600,400 на ден.
Дневните продажби нараснаха с 47%, достигайки средно 8,900, въпреки че броят на дневните купувачи намаля с 53% в сравнение с предходното тримесечие, което свидетелства за това, че активността се е движила от по-големи инвеститори или „китове„.
Въпреки този ръст, общият обем на NFT търговията на BNB от $55.2 милиона през третото тримесечие все още изостава от Етериум, Биткойн и други мрежи като Solana и Polygon, които го изпревариха през последните месеци. Други показатели за ефективност демонстрираха смесени резултати.
Ончейн приходите на BNB намаляха с 27.9% до $34.9 милиона, главно поради 27% спад на газ таксите за DeFi транзакции. С 19% спадна и средния брой активни адреси дневно, наред с 8.1% понижение на дневните транзакции.
Въпреки това общата заключена стойност (TVL) на BNB се увеличи с 2.2% до $4.8 милиарда, което се дължеше на 13% ръст на TVL на Venus Finance. Също така бе отчетена дефлация от 4.5%, тъй като бяха изгорени повече токени, отколкото бяха генерирани, което доведе до ръст на цената с 2.5%.
Ключовите дейности във веригата на BNB включват транзакции с помощта на стабилната монета Tether и участие в децентрализирания обмен PancakeSwap. Стартирана от Binance през 2020 г., BNB се нарежда на четвърто място по обща блокирана стойност сред блокчейните от първи слой. Наскоро платформата въведе услуга за токенизиране на активи от реалния свят, предлагайки достъпно решение без код, което има за цел да опрости процеса и да намали разходите.
Според главния изпълнителен директор на Ripple Брад Гарлингхаус стабилната монета RLUSD на компанията е получила официално одобрение от Департамента за финансови услуги на щата Ню Йорк (NYDFS).
Силата на щатския долар в световния финансов пейзаж остава непоклатима, тъй като той продължава да превъзхожда други валути, включително индийската рупия.
Известен крипто инвеститор, смята, че в бъдещето на базираните в САЩ децентрализирани финанси (DeFi) се крие значителна възможност за растеж.
По време на 16-ата среща на върха на БРИКС, която се проведе през октомври в руската област Казан, блокът представи прототип на потенциална нова валута.