В публикацията в блога се отбелязва, че бившият президент Клинтън е помогнал за „въвеждане на период на екстремен растеж и приемане на Интернет, оформяне на това, което е днес“, както и за въвеждането на нови технологии в общности в неравностойно положение в световен мащаб.
Ripple отбелязва, че днешните технологии, като цифровите активи и блокчейн, представляват същите предизвикателства, които е представил нарастването на интернет през 90-те години на миналия век. И двете явления изискват постигането на политически баланс между предотвратяване на риска и допускане на иновации.
Регулаторните органи в САЩ започнаха да призовават за повече регулиране на крипто сектора. Крипто-ориентираните компании навлезнаха в политиката – наскоро публикувани документи разкриха, че основният американски крипто обмен и портфейл Coinbase са формирали свой собствен комитет за политическо действие (PAC), което му позволява да събира дарения за кампании.
През 2016 г. Бил Клинтън е получил своя „първи“ Биткойн (BTC) под формата на физическа монета от крипто предприемача Мат Розак, който също даде на Ким Кардашиан подобен физически Биткойн по-рано тази седмица в благотворителен покер турнир.
Изображение от Anthony Correia/Shutterstock.
Докато крипто пазарът преживява нова вълна от нестабилност, известна фигура от проекта Shiba Inu призовава притежателите да не губят от поглед по-голямата картина.
С наближаването на лятото в САЩ, крипто пазарът не отразява сезония оптимизъм, на който се надяваха много инвеститори.
Комисията по ценните книжа и борсите на САЩ официално започна разглеждане на предложението на Canary Capital за Tron ETF, което се откроява на фона на многократните забавяния в процеса на одобрение на крипто ETF-ите.
В ход, който привлече вниманието на крипто пазара, Артър Хейс, бивш главен изпълнителен директор на BitMEX и дългогодишен пазарен коментатор, подкрепи HYPE, родния актив на децентрализираната борса за деривати Hyperliquid.