В тази статия разглеждаме анализ на ефектите от миграцията на Биткойн (BTC) миньорите и разглеждаме други индикатори на добива, като компресията на лентата за трудност и лентата за хеширане.
Лентата за трудност е индикатор във веригата, който използва пълзящи средни (MA) на трудност при добива на Биткойн.
Компресирането на лентата за трудност добавя стандартно отклонение към този индикатор. В исторически план стойностите между 0.01 и 0.05 (маркирани в зелено) са показвали дъна.
Интересното е, че индикаторът остана в горната част на този диапазон за почти цялото възходящо движение през 2020 г. Ралито през юли предизвика скок в компресията на лентата за трудност, която достигна връх от 0.167. Въпреки увеличението на цената на BTC, индикаторът вече дава отчет от 0.06, близо до горната част на този диапазон.
В исторически план е имало три периода, в които компресията на лентата за трудност е падала до горната част на диапазон след такъв скок.
Първият се случи през 2012-2013 г. (черни кръгове). Връщането към горната част на диапазона отбеляза дъното преди ново движение нагоре.
Вторият път се случи през 2015-2016 г. (сини кръгове). По подобен начин стойностите на индикатора се преместиха в горната част на диапазона преди отскок.
Третият случай се случи през 2019-2020 г. (червени кръгове). Докато цената на BTC продължи да намалява след връщането към диапазона, в крайна сметка започна възходящо движение. Това обаче се случи със забавяне в сравнение с предишните два пъти.
Следователно, когато се разглеждат историческите показатели на този индикатор, би било вероятно BTC да е в началните етапи на мащабно рали.
За разлика от трудността на BTC, която се изчислява на всеки две седмици, хашрейтът се изчислява всеки ден.
Индикаторът на хаш лентата използва хашрейта, за да определи дали миньорите са капитулирали.
Капитулацията на миньор се случва, когато разходите за копаене са по-високи от наградите. Това може да се види по-добре чрез добавяне на 30 и 60-дневни MA към хашрейта.
Мечи кросоувър между тези две MA е представено в графиката чрез изместване към светло червена зона, когато разходите за добив изпреварват наградите. След като трудността се коригира, връщането към рентабилността се отбелязва чрез преминаване към тъмночервена зона и в крайна сметка бяла.
Не Пропускай: Биткойн надмина Tesla по пазарна капитализация
Индикаторът беше тъмночервен от 17-ти май до 3-ти юни. В исторически план подобни превключвания от светло към тъмно червено предоставяха страхотни възможности за закупуване. Такъв беше и случаят през юни 2021 г., когато BTC достигна местно дъно.
Следователно, ако съдим по миналото, BTC е в началните фази на значително възходящо движение.
Главният изпълнителен директор на CryptoQuant Ки Йонг Джу изтъкна ключов фактор, който би могъл да доведе Биткойн (BTC) до зашеметяващата оценка от $1 милион.
SushiSwap (SUSHI) представи подробен план за диверсифициране на хазната си, която в момента е съставена изцяло от местни токени.
Биткойн анализаторът Фред Крюгер се спря на твърденията, че криптовалутата преживява спекулативен балон, предполагайки, че сегашното ниво на прием не отговаря на това, което представлява истински финансов балон.
Биткойн, водещата криптовалута, в момента преживява най-проспериращия си етап, след като преодоля множество предизвикателства като сривове на цените, фалити на платформи и постоянни критики.