Премиерът и министър на финансите на Бермуда Едуард Бърт наскоро подчерта значението на дигиталните активи и блокчейн технологията за бъдещето на финансите.
Той вярва, че въпреки срива на крипто борсата FTX в близките Бахамски острови, Бермуда ще продължи да приема крипто компаниите. Бърт заяви, че Бермуда има регулаторна рамка за дигиталните активи, която е ясна и няма да се промени за нито една компания. Той смята, че класа активи имат значителни потенциални ползи и че регулациите са необходими, за да се осигури яснота за нововъзникващите технологии.
Бермудските острови са самоуправляваща се територия с парламентарно правителство, която въведе регулаторна рамка за дигиталните активи преди много други държави. Според Бърт този подход се е оправдал, а неотдавнашните събития в крипто индустрията са имали минимално въздействие върху територията. През 2022 г. правителството на Бермудските острови ускори амбициозните си планове да се превърне в крипто център. От 2017 г. насам региона активно разширява своя крипто сектор и в момента на Бермудските острови работят 17 лицензирани крипто компании.
Бермуда се срещна с американски законодатели и държавни служители във Вашингтон, за да обсъдят общи стандарти за дигиталните активи и теми, свързани с финансовия и застрахователния сектор. Бърт смята, че регулаторните органи по света трябва да работят заедно, за да осигурят яснота за нововъзникващите технологии. Срещата на премиерът с американски официални лица демонстрира ангажимента на Бермудските острови да развиват своя крипто сектор и да си сътрудничат с регулаторите по света, за да гарантират, че дигиталните активи са ефективно и подходящо регулирани.
Today, GBBC had the pleasure of hosting @BermudaPremier in Washington, D.C. as he shared how government, private sector, and regulators are working together to create clear, smart regulation around #blockchain & #digitalassets🇧🇲 pic.twitter.com/ABYEUMrRaJ
— Global Blockchain Business Council (GBBC) (@GBBCouncil) March 31, 2023
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Устойчив добив на Биткойн: Намаляване на въглеродния отпечатък
Едно от последните крипто постижения в Бермуда е пускането на първата бермудска стабилна монета от Jewel Bank, задвижвана от блокчейна на Polygon. Стабилната монета е проектирана така, че да дава възможност за разплащания в реално време с помощта на монета, обвързана едно към едно с щатския долар. Тази разработка е значима, защото показва, че Бермудските острови активно се стремят към иновациите и имат желание да са в крак с бързо развиващия се свят на дигиталните активи.
Усилията за създаване на ясна правна рамка за стабилните монети в САЩ претърпяха удар тази седмица, след като Сенатът не успя да прокара ключов законопроект.
Изпълнителният директор на Coinbase Брайън Армстронг оказва натиск върху американските законодатели да възстановят инерцията зад „GENIUS“, двупартиен законопроект, целящ въвеждането на федерален надзор върху стабилните монети.
Спорният законопроект за стабилни монети се сблъсква с нарастваща опозиция във Вашингтон, като сенатор Елизабет Уорън води кампанията срещу това, което тя нарича „път към крипто корупция“.
От 2027 г. Европейският съюз ще въведе строги закони срещу прането на пари, които ефективно ще забранят анонимните крипто дейности.