Правителството на Бермудските острови обяви плановете си да внесе промени в Закона за банките, за да създаде нов банков клас, който да предоставя услуги на местни финтех и блокчейн организации, съобщи Finextra на 2-ри юли.
Тъй като местните банки се съобщава, че са отказали да предоставят банкови услуги на новия тип компании, загрижени за регулаторните проблеми и потенциалните рискове, правителството на острова се е консултирало с тях, за да разработи актуализация на Закона за банките.
При внасянето на законопроекта в парламента премиерът на Бермуда и министърът на финансите Дейвид Бърт каза, че позицията на банките „не може да позволи да попречи на изпълнението на обещанието ни за икономически растеж и успех за Бермуда“. Той добави:
Успехът на финтех индустрията в световен мащаб зависи от способността на бизнеса, работещ в това пространство, да се радва на необходимите банкови услуги. В други юрисдикции банковото дело е най-голямото предизвикателство и за нас в Бермудските острови, то е еднакво и затова трябва да бъде решено.
Бермудските острови вече са предприели редица стъпки, за да укрепят позициите си за блокчейн и криптота. През май правителството на британската островна територия подписа меморандум за разбирателство с мрежата Shyft, която според съобщенията ще предостави 10 млн. Долара за обучение по технологията и икономическото развитие на острова.
През април Бермудските острови подписаха меморандум за 15 млн. долара с Binance Group, компанията, която стои зад водещия борсов обмен Binance, за да създаде финансиране за образователни програми, свързани с финтех и блокчейн.
Отказът от страна на банките да предлагат услуги на крипто обмени и блокчейн компании е затруднил някои организации да останат в бизнеса и е подтикнал другите да се преместят в държави с по-приятелска регулаторна среда.
В Полша 15 различни финансови институции станаха част от официална жалба до правителството от полската Биткойн Асоциация (PBS). PBS твърди, че местните банки умишлено отказват да обслужват крипто субекти и избирателно закриват сметки.
Ripple официално подаде заявление за национален банков лицензи от Американската служба за валутен контрол (OCC), с цел да установи нов регулаторен стандарт за доверие на пазара на стабилните монети.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.