На фона на настоящата нестабилност на пазара на криптовалути, Бермудските острови разчитат на своята яснота около законодателството за цифрови активи, за да привлекат повече крипто проекти и компании.
Бермудските острови са една от малкото страни в света, които са въвели цялостна рамка, управляваща криптовалутите, според доклад на The Wall Street Journal, публикуван на 3-ти юни.
Бермудските служители вярват, че техният опит в международната търговия, която представлява около 27% от БВП-то на острова, заедно с квалифицирана местна работна сила, им дават добра основа за създаването на силен сектор на цифровите активи на острова.
По-специално министърът на икономиката и труда на Бермудските острови Джейсън Хейуърд каза:
“Ние сме наясно с неотдавнашната девалвация на цената на криптовалутите и оставаме уверени, че това не застрашава способността на острова да се превърне в крипто център.”
Той добави:
“Този спад в индустрията вероятно ще постигне целта ни и ще повлияе положително на нашия дългосрочен растеж и роля в този сектор.”
Бермудските острови сега се конкурират със страни като Малта и Лихтенщайн, за да се утвърдят в крипто сектора. Стратегията, която Бермудските острови използват, за да примамят фирмите за криптовалути, идва в момент, когато много крипто компании казват, че регулаторната несигурност продължава да бъде пречка за по-широкото приемане на индустрията и продължителния ѝ растеж.
НЕ ПРОПУСКАЙ: Биткойн може да нарасне до $144,000, твърди анализатор на Fidelity
По-специално, индустрията на криптовалутите в Съединените щати в момента няма смислено управление и безопасност за инвеститорите. През март президентът Байдън издаде изпълнителна заповед, която упълномощава няколко правителствени агенции да правят изследвания на цифрови валути.
Според Дейвид Шварц, президент на Асоциацията за финансови и международни бизнеси, Бермудските острови се утвърждават като лидер в създаването на инфраструктура за индустрията на криптовалутите. Бермудските острови наскоро приеха цялостна рамка за регулиране на цифровите активи и затегнаха контрола си по отношение на изпирането на незаконни средства.
След приемането на мащабния закон за данъците и разходите на президента Доналд Тръмп, републиканците в Камарата на представителите подготвят почвата за сериозен натиск за законодателство в областта на криптовалутите.
Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.