На фона на настоящата нестабилност на пазара на криптовалути, Бермудските острови разчитат на своята яснота около законодателството за цифрови активи, за да привлекат повече крипто проекти и компании.
Бермудските острови са една от малкото страни в света, които са въвели цялостна рамка, управляваща криптовалутите, според доклад на The Wall Street Journal, публикуван на 3-ти юни.
Бермудските служители вярват, че техният опит в международната търговия, която представлява около 27% от БВП-то на острова, заедно с квалифицирана местна работна сила, им дават добра основа за създаването на силен сектор на цифровите активи на острова.
По-специално министърът на икономиката и труда на Бермудските острови Джейсън Хейуърд каза:
“Ние сме наясно с неотдавнашната девалвация на цената на криптовалутите и оставаме уверени, че това не застрашава способността на острова да се превърне в крипто център.”
Той добави:
“Този спад в индустрията вероятно ще постигне целта ни и ще повлияе положително на нашия дългосрочен растеж и роля в този сектор.”
Бермудските острови сега се конкурират със страни като Малта и Лихтенщайн, за да се утвърдят в крипто сектора. Стратегията, която Бермудските острови използват, за да примамят фирмите за криптовалути, идва в момент, когато много крипто компании казват, че регулаторната несигурност продължава да бъде пречка за по-широкото приемане на индустрията и продължителния ѝ растеж.
НЕ ПРОПУСКАЙ: Биткойн може да нарасне до $144,000, твърди анализатор на Fidelity
По-специално, индустрията на криптовалутите в Съединените щати в момента няма смислено управление и безопасност за инвеститорите. През март президентът Байдън издаде изпълнителна заповед, която упълномощава няколко правителствени агенции да правят изследвания на цифрови валути.
Според Дейвид Шварц, президент на Асоциацията за финансови и международни бизнеси, Бермудските острови се утвърждават като лидер в създаването на инфраструктура за индустрията на криптовалутите. Бермудските острови наскоро приеха цялостна рамка за регулиране на цифровите активи и затегнаха контрола си по отношение на изпирането на незаконни средства.
В края на мандата си председателят на Комисията по ценни книжа и фондови борси (SEC) Гари Генслър подаде жалба срещу решението по делото с Ripple, като твърди, че в по-ранното решение на съдия Анализа Торес е било неправилно тълкувано правото на ценните книжа.
Хестър Пиърс и Марк Уйеда, републикански членове на Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC), според съобщенията оценяват текущите действия по правоприлагане срещу крипто компании.
CNN съобщава, че до 2025 г. транзакциите с криптовалути ще попаднат в обхвата на изискванията за отчитане от трети страни.
Южна Корея напредва с плановете си за усъвършенстване на нормативната уредба за криптовалутите, като възнамерява да приложи следващия етап от рамката си до края на 2025 г.