Berkshire Hathaway, ръководена от главния изпълнителен директор Уорън Бъфет, наскоро продаде около $1.5 милиарда от акциите на Bank of America (BAC), намалявайки дела си до $42.9 милиарда, според подадена късно в петък информация.
За периода от сряда до петък от Berkshire са продали близо 34 милиона акции, като сега притежава приблизително 999 милиона акции. Тази продажба се извършва в момент, когато акциите на Bank of America отбелязаха 7% ръст през последния месец, достигайки 52-седмичен връх от над $44 след отчета за приходите за второто тримесечие.
Акциите на Bank of America спаднаха с 1.2% до $42.40 в предварителната пазарна търговия в понеделник. С тази продажба делът на Berkshire в банката възлиза на около 12.8%.
Намаляването на дела на компанията в Bank of America е забележително, тъй като преди това Бъфет не беше променял този дял, докато продаваше дялове в други банкови институции.
Berkshire намалява или премахва дяловете си в няколко банки, включително Wells Fargo, JPMorgan Chase, Goldman Sachs, U.S. Bancorp и Bank of New York Mellon. Решението за продажба на част от акциите на BоА се разглежда като възползване от страна на Бъфет от неотдавнашния ръст на акциите.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.
В делото срещу Terraform Labs и нейния съосновател До Куон защитата поиска от Федералния съд за Южния окръг на Ню Йорк да удължи срока за подаване на документи преди съдебния процес с две седмици, като го отложи след първоначалната дата 1 юли 2025 г.