Белият дом ще представи подхода си към дигиталните активи на предстояща пресконференция, на която ключови фигури от администрацията и Конгреса ще очертаят визията си за сектора.
Към Дейвид Сакс, ръководител по въпросите на изкуствения интелект и криптовалутите в администрацията на Тръмп, ще се присъединят високопоставени законодатели, сред които председателят на Банковата комисия на Сената Тим Скот, председателят на Сенатската комисия по земеделие Джон Бузман, председателят на Комисията по финансови услуги на Камарата на представителите Френч Хил и председателят на Комисията по земеделие на Камарата на представителите Джи Ти Томпсън.
Очаква се дискусията да се съсредоточи върху позиционирането на САЩ в челните редици на индустрията на дигиталните активи. Съобщава се, че Сакс ще подчертае пътната карта на администрацията, която може да засегне регулаторните рамки, технологичния напредък и последиците за националната сигурност. Този ход отразява по-широкия стремеж за съгласуване на законодателните усилия с позицията на администрацията по отношение на политиките в областта на блокчейн и криптовалутите.
Тъй като Вашингтон все повече се фокусира върху регулациите на дигиталните активи, събитието се провежда на фона на дебатите относно управлението на стабилни монети, надзора на децентрализираните финанси и потенциалното въвеждане на дигитална валута на централна банка. Моментът съвпада и с неотдавнашните пазарни колебания, предизвикани от тарифните политики на Тръмп.
Регулаторната яснота остава ключов проблем за участниците в сектора, които ще следят отблизо за сигнали как правителството планира да балансира между иновациите и надзора. Резултатът от това събитие може да определи бъдещите законодателни усилия в крипто пространството. Пресконференцията е планирана да се проведе в Dirksen Senate Office Building във Вашингтон, окръг Колумбия, и ще бъде отворена за журналисти.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.