Децентрализираният месинджър Secretum на Solana позволява на своите клиенти да търгуват с криптовалути, да изпращат NFT и да чатят помежду си в сигурна и удобна за потребителя среда.
Secretum, едно от първите приложения в реалния свят, изградено върху смарт договори на Solana, използва блокчейн технологията, за да защити своите потребители от изтичане на данни, инжектиране на шпионски софтуер (spyware) и изнудване.
Secretum is focused on making communications and crypto ownership completely safe on Solana blockchain.
✨Join our Telegram Announcement Channel for latest news✨
https://t.co/GjVkA2HZlK pic.twitter.com/4lvbsBSd7H
— SecretumApp (@AppSecretum) October 4, 2021
Всички тези фактори се превърнаха в сериозни проблеми за съвременните потребители на смартфони. Като начало, големите социални медии като Facebook бяха многократно глобявани за нарушения на споделянето на данни.
Също така, централизираните структури от данни на масовите месинджъри често са таргетирани от хакери от всякакъв вид: съобщенията и данните за акаунти в WhatsApp и Telegram се предлагат за продажба в тъмната мрежа.
Злосторниците дори разработиха технологии, които им позволяват да възстановяват изтритите съобщения, за да изнудват подателите им. По този начин „централизираната“ инфраструктура за съхранение на данни не успява да защити потребителите на приложения за съобщения от хакерски атаки и инструменти за събиране на данни.
За разлика от WhatsApp или Telegram, базираното на Solana приложение Secretum използва разпределена екосистема от блокчейн нодове (възли), за да изпълнява своите операции. Той не използва облачно съхранение, тъй като нодовете на Secretum Network обработват всички съобщения.
Операторите на нодове получават периодични награди в SER, основен естествен актив на Secretum, така че са стимулирани да защитават сигурността и целостта на мрежата.
За да използва Secretum, потребителят не се нуждае от нищо друго освен крипто портфейл на Solana. Тази функция подчертава фокуса на Secretum върху анонимността и поверителността на своите клиенти.
Освен изпращане на съобщения, потребителите на Secretum могат лесно да изпращат криптовалути и незаменими токени (NFT) един на друг. Secretum е едно от първите базирани на Solana приложения, което позволява peer-to-peer (p2p) търговия извън борсата (OTC) в движение.
Peer-to-peer (или „портфейл към портфейл„) търговия без класически книги за поръчки е по-устойчива на манипулации, породени от китовете.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Acala и Moonbeam са лидерите в парачейн аукциона на Polkadot
Операциите на Secretum са ресурсно ефективни поради несравнимите характеристики на блокчейна Solana. Solana обработва до 50,000 транзакции в секунда за $0.00025 в транзакционни такси.
Като такова, приложението Secretum развива своята екосистема на пресечната точка между крипто търговията, незабавните съобщения и незаменими токени, три горещи сегмента от 2021-2022 г.
Австралия преразглежда своите правила за криптовалутите, като Австралийската комисия за ценни книжа и инвестиции (ASIC) въвежда нови разпоредби, целящи да направят крипто бизнеса по-отговорен.
Основателят на дарк уеб пазара Hydra Станислав Моисеев е осъден на доживотен затвор от московски съд за участието си в редица престъпни дейности.
В интервю за Натали Брунел макроикономистът Люк Громен обсъди потенциалното икономическо въздействие на предложението на Доналд Тръмп за акумулиране на до един милион BTC.
Ветеран от финансовия регулаторен сектор с дългогодишна история в консервативните финансови среди бе номиниран за ръководител на Комисията по ценни книжа и фондови борси на САЩ.