Начало » Регулации » Банката за международни разплащания затяга правилата за стабилните монети

Банката за международни разплащания затяга правилата за стабилните монети

18.07.2024 13:30 2 мин. четене Alexander Zdravkov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Банката за международни разплащания затяга правилата за стабилните монети

Банката за международни разплащания (BIS) въведе нови правила, които могат да окажат значително въздействие върху стабилни монети като USDT на Tether и USDC на Circle, които работят с публични блокчейн вериги.

На 17 юли Базелският комитет за банков надзор публикува доклад, в който подробно се описват новите изисквания за експозициите на банките към крипто активи. Сега банките трябва да предоставят подробни данни за своите крипто дейности и да отговарят на строги стандарти за ликвидност.

BIS затегна критериите за стабилните монети, които отговарят на условията за благоприятно регулаторно третиране от „Група 1б“, като вероятно ще наложи по-строг контрол върху USDT и USDC.

Това развитие на събитията съвпада с публикуването на консултантски документи от страна на паричния орган на Хонконг относно лицензионния режим за стабилни монети. Лидерите в сектора изразиха загриженост, като главният изпълнителен директор на Custodia Bank, Кейтлин Лонг разкритикува BIS за изключването на публичните блокчейн стабилни монети и благоприятстването на лицензираните такива. Тя предположи, че САЩ може да не последват тези нови насоки.

За разлика от това, на неотдавнашно събитие на Coinbase, ръководителят на отдела за дигитални активи на BlackRock изрази предпочитание към публичните блокчейн вериги пред частните. Насоките на BIS обаче насърчават банките да използват оторизирани стабилни монети като JPMCoin на JPMorgan. Съобщава се, че State Street също планира да пусне стабилна монета, което потенциално допълнително ще оспори пазарната позиция на публичните блокчейн стабилни монети.

Елионор Терет от Fox Business съобщи, че окончателните насоки на BIS изключват USDC и други публични блокчейн стабилни монети от първоначално предложената благоприятна регулаторна категория.

Александър работи от три години в крипто индустрията, като през това време се утвърждава с активното си участие в следенето на пазарната динамика и технологичните иновации. Интересът му към криптовалутите и новите технологии не е просто професионален ангажимент, а дълбока лична страст. Той ежедневно следи новините в сектора, анализира тенденции и се вълнува от всяка нова стъпка в развитието на блокчейн решенията. Ентусиазмът му го води към непрекъснато учене и споделяне на знания, като вижда бъдещето в дигиталните финанси и ролята им в глобалната трансформация.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Ето кога Камарата на представителите на САЩ ще гласува ключови крипто законопроекти

След приемането на мащабния закон за данъците и разходите на президента Доналд Тръмп, републиканците в Камарата на представителите подготвят почвата за сериозен натиск за законодателство в областта на криптовалутите.

04.07.2025 13:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Председателят на SEC с коментар за крипто регулациите

Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.

03.07.2025 10:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Губернаторът на Аризона наложи вето върху законопроект за крипто резерв

Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.

02.07.2025 16:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

SEC проучва нова ускорена процедура за одобрение на ETF-и

Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.

02.07.2025 14:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.