Канадската институция за кредитиране Bank of Montreal (BMO) забрани на клиентите си да използват сметки, чрез които търгуват с криптовалути.
Екранна снимка, качена в Reddit от служител, изглежда показва бюлетин на персонала, който обявява, че банката ще „блокира“ всички кредитни, дебитни и онлайн плащания към обмен на криптовалути.
Причината, твърди бюлетинът, е волатилността.
„Bank of Montreal незабавно ще блокира транзакции свързани с криптовалути“, пише в него.
„Това решение беше взето поради нестабилната природа на криптовалутите и по-добрата защита на сигурността на нашите клиенти и банката“.
Цените на Bitcoin продължават да варират между около $ 7500 и $ 11,500 през тази година, но скоростта на промените е забележимо по-нестабилна, отколкото в някои предишни етапи от деветгодишната история на криптовалутата.
Банката не изглежда да споменава как криптовалутите въздействат отрицателно върху сигурността на своите клиенти, нито пък дава доказателства, че това е станало.
При блокирането на сделките,банката направи изключително спорен ход от страна на Visa по-рано тази година по отношение на дебитни карти с криптовалута.
В същото време досега,враждебните институции обръщаха внимание на Bitcoin, като базираната в Обединеното кралство компания Barclays дори се е свързала с най-голямата борса за обмен на криптовалути Coinbase в САЩ този месец, за да направи по-бързи и по-евтини изплащанията на притежателите на криптовалути в Обединеното кралство.
В значително развитие за регулирането на криптовалутите и поверителността на потребителите, Върховният съд на САЩ отказа да разгледа оспорването на правомощията на IRS да събира широки данни за клиентите от крипто борсите.
Кънектикът официално се дистанцира от приема на дигитални активи като Биткойн от страна на правителството. На 30 юни губернаторът Нед Ламонт подписа закон 7082, който налага строги ограничения върху начина, по който щата и неговите агенции могат да работят с криптовалути.
Докато Сенатът на САЩ обсъжда мащабен пакет от мерки за съгласуване, наречен „Big, Beautiful Bill“, защитниците на крипто индустрията се обединяват в подкрепа на поправка, внесена от сенаторката Синтия Лумис, която има за цел да реформира остарелите и тежки данъчни правила за дигиталните активи.
Казахстан прави важна крачка към интегрирането на дигиталните активи в националната си финансова стратегия, като планира да създаде крипто резерв, управляван от държавата.