Канадската институция за кредитиране Bank of Montreal (BMO) забрани на клиентите си да използват сметки, чрез които търгуват с криптовалути.
Екранна снимка, качена в Reddit от служител, изглежда показва бюлетин на персонала, който обявява, че банката ще „блокира“ всички кредитни, дебитни и онлайн плащания към обмен на криптовалути.
Причината, твърди бюлетинът, е волатилността.
„Bank of Montreal незабавно ще блокира транзакции свързани с криптовалути“, пише в него.
„Това решение беше взето поради нестабилната природа на криптовалутите и по-добрата защита на сигурността на нашите клиенти и банката“.
Цените на Bitcoin продължават да варират между около $ 7500 и $ 11,500 през тази година, но скоростта на промените е забележимо по-нестабилна, отколкото в някои предишни етапи от деветгодишната история на криптовалутата.
Банката не изглежда да споменава как криптовалутите въздействат отрицателно върху сигурността на своите клиенти, нито пък дава доказателства, че това е станало.
При блокирането на сделките,банката направи изключително спорен ход от страна на Visa по-рано тази година по отношение на дебитни карти с криптовалута.
В същото време досега,враждебните институции обръщаха внимание на Bitcoin, като базираната в Обединеното кралство компания Barclays дори се е свързала с най-голямата борса за обмен на криптовалути Coinbase в САЩ този месец, за да направи по-бързи и по-евтини изплащанията на притежателите на криптовалути в Обединеното кралство.
Сенатът на САЩ потвърди Джонатан Гулд за следващ шеф на Службата за валутен контрол (OCC), като номинацията му бе предадена на президента Доналд Тръмп за окончателно одобрение.
Австралия засилва усилията си в областта на дигиталните валути със следващата фаза на проект „Acacia“ – пилотна програма, насочена към тестване на дигиталната валута на централната банка (CBDC) и токенизираните финанси в реални приложения.
Според Bloomberg, Министерството на финансите на САЩ официално отмени спорното изискване за отчитане на криптовалути, което бе насочено към децентрализираните борси.
Трима сенатори от Демократическата партия – Крис Ван Холен, Тим Кейн и Алекс Падила – представиха законопроект, целящ да наложи санкции на президента на Салвадор Наиб Букеле и неговите съюзници.