Според главния изпълнителен директор Брайън Мойнихан Bank of America обмисля да навлезе на пазара на стабилни монети със собствен точен, обезпечен с щатски долари.
В разговор с Дейвид Рубенщайн Мойнихан призна нарастващата роля на стабилните монети във финансовите услуги, като ги сравнява с фондовете на паричния пазар или традиционните банкови сметки. Той отбеляза, че с развитието на пейзажа може да се наложи институции като Bank of America да се адаптират към новите дигитални финансови инструменти.
Мойнихан също така намекна, че решението на банката зависи от регулаторната яснота. Той заяви, че ако администрацията на Тръмп приеме законодателство, което легитимира стабилните монети, Bank of America ще бъде готова да пусне свои собствени.
Eкспертът подчерта, че финансовата индустрия е свидетел на промяна, при която дигиталните активи могат да имат по-интегрирана роля в банковите операции.
Подчертавайки ангажимента на банката към иновациите, Мойнихан разкри, че Bank of America инвестира приблизително $4 милиарда годишно в нови технологии, като допълнителни $9 милиарда се изразходват за поддръжка на системите.
Като се има предвид този мащаб на инвестициите, той предположи, че стабилните монети могат да се превърнат в ключова част от по-широката дигитална стратегия на банката, като потенциално проправят пътя за засилено институционално участие в пространството на криптовалутите.
С наближаването на първата крипто среща на върха в Ню Йорк, кметът Ерик Адамс е категоричен: Градът се позиционира като глобален център за развитие на блокчейн технологията.
Web3 гигантът Animoca Brands се готви да излезе на борсата в Ню Йорк, възползвайки се от това, което счита за по-благоприятна за криптовалутите среда под управлението на президента Доналд Тръмп.
Появи се еуфория около предполагаемото пускане на меме монета от Truth Social, след като вайръл публикация предизвика хайп в меме средите.
Aave, един от водещите протоколи в децентрализираните финанси, достигна нов етап, като вече има над $40 милиарда в депозити на своите кредитни пазари.