Въпреки колебливостта на крипто пазара и спада на цените, криптовалутите придобиват все повече популярност и масовото приемане на новия клас активи е налице.
Криптовалутите не са толкова непознати и за България, след като вече в университетите може да се изучават блокчейн технологии, както и все повече продукти и услуги на български фирми се предлагат не само срещу традиционните платежни средства, но и срещу криптовалути.
Такъв е и случаят на Pixelmind – студио за уеб програмиране, UX/UI, графичен и лого дизайн. От екипа на CryptoDnes.bg се свързахме с един от двамата собственици на фирмата, Юлиян, който ни предостави малко информация относно какво предлага компанията и кои са мотиваторите, които са допринесли за растежа на този бизнес.
Криптовалутите започват да се ползват като платежно средство за услугите на компанията през пролетта на далечната 2012 година, когато все още бяхме доста далеч от този бум в цените, който видяхме в края на 2017 година. Фирмата приема крипто разплащания не само с най-популярните криптовалути, а и с всичките топ 200 криптовалути на CoinMarketCap.
Ние сме няколко ентусиасти с разнообразни умения и интереси. Занимаваме се с това, което ни харесва – обичаме да пишем код, да манипулираме пиксели, да създаваме визуална красота и да съживяваме интересни и разчупени идеи в дигитален и аналогов вид. Изпълняваме всякакви визуални хрумвания – за брошури, бутилки, кутии, постери, билборди, дрехи, химикали, календари, книги, дисплей, табели. Колективният ни опит покрива разнообразен спектър от умения. Изработваме онлайн магазини и мобилни приложения за най-популярните мобилни операционни системи – Android и iOS.
Тази инициатива на Pixelmind е една от първите стъпките, които се предприемат за приемане на неизбежното, дигиталното бъдеще. В следващите няколко десетилетия децентрализираните, отворени и устойчиви на цензура системи ще променят финансовата ни комуникацията повече отколкото интернет успя да го стори през последните 30.
Вярвамe, че новата парадигма, свободният трансфер на собственост и стойност в децентрализирана, програмируема, прозрачна, неутрална и устойчива на цензура среда, ще промени света ни към по-добро, по-скоро отколкото предполагаме.
Целият ни ентусиазъм и познание в тази сфера нямаше да съществува, ако не бяха няколко души, които ми повлияха изключително много през годините – Андреас Антонополус, Макс Кайзер, Тимъти Мей, Дейвид Чаум, Грег Максуел, Амир Тааки, Ник Сабо, Гавин Андерсън, Питър Тод.
BlackRock се опитва да усъвършенства своя iShares Ethereum Trust (ETHA), като включи функции за стейкинг, според ново заявление до Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC), подадено в четвъртък.
Сбербанк, най-голямата държавна банка в Русия, се подготвя да започне да предоставя попечителски услуги за дигитални активи, с което значително навлиза в развиващия се крипто пазар в страната.
Главният изпълнителен директор Брайън Мойнихан разкри, че Bank of America активно разработва предлагане на стабилни монети по време на конферентен разговор след отчета за приходите в сряда.
PayPal разшири обхвата на своята стабилна монета, PayPal USD (PYUSD), до мрежата Arbitrum, отбелязвайки ключова стъпка в стратегията си за интегриране с по-бърза и по-рентабилна блокчейн инфраструктура.