Австрийският орган FMA е забранил дейността на компанията INVIA GmbH съобщава в прессъобщение на FMA,публикувано на 29-и май.
На компанията и е наредено да преустанови операциите за копаене на крипто, въз основа на подозрение за неразрешено управление на aлтернативен инвестиционен фонд. Процедурата относно забраната все още е висяща. Прессъобщението добавя, че INVIA не е под надзор или лиценз от FMA.
INVIA World, компанията зад INVIA GmbH, предлага добив на „монети“ като Биткойн и Етериум. Това става чрез „интелигентна минна система“, изплащаща приходи от минни операции на своите потребители. Противно на твърденията на FMA, компанията твърди, че тя работи в съответствие със законодателството на ЕС.
По-рано този месец американското блокчейн дружество ShipChain получи заповед за прекратяване на дейността за нарушаване на устава на държавата. Въпреки, че се твърди, че ShipChain не е регистриран в регулаторния орган на ценните книжа като брокер-дилър, дружеството впоследствие е отхвърлило искането.
Също така този месец, на Биткойн инвестиционна компания от Тексас е издадена заповед за прекратяване от Texas State Security Board за предлагане на нерегистрирани ценни книжа и измамнически изявления, които подвеждат инвеститорите.
На 14 юли законодателите в САЩ стартират „Седмица на криптовалутите“, за да придвижат три ключови законопроекта, които могат да променят регулацията на дигиталните активи.
Сенатът на САЩ потвърди Джонатан Гулд за следващ шеф на Службата за валутен контрол (OCC), като номинацията му бе предадена на президента Доналд Тръмп за окончателно одобрение.
Австралия засилва усилията си в областта на дигиталните валути със следващата фаза на проект „Acacia“ – пилотна програма, насочена към тестване на дигиталната валута на централната банка (CBDC) и токенизираните финанси в реални приложения.
Според Bloomberg, Министерството на финансите на САЩ официално отмени спорното изискване за отчитане на криптовалути, което бе насочено към децентрализираните борси.