Австрийският орган FMA е забранил дейността на компанията INVIA GmbH съобщава в прессъобщение на FMA,публикувано на 29-и май.
На компанията и е наредено да преустанови операциите за копаене на крипто, въз основа на подозрение за неразрешено управление на aлтернативен инвестиционен фонд. Процедурата относно забраната все още е висяща. Прессъобщението добавя, че INVIA не е под надзор или лиценз от FMA.
INVIA World, компанията зад INVIA GmbH, предлага добив на „монети“ като Биткойн и Етериум. Това става чрез „интелигентна минна система“, изплащаща приходи от минни операции на своите потребители. Противно на твърденията на FMA, компанията твърди, че тя работи в съответствие със законодателството на ЕС.
По-рано този месец американското блокчейн дружество ShipChain получи заповед за прекратяване на дейността за нарушаване на устава на държавата. Въпреки, че се твърди, че ShipChain не е регистриран в регулаторния орган на ценните книжа като брокер-дилър, дружеството впоследствие е отхвърлило искането.
Също така този месец, на Биткойн инвестиционна компания от Тексас е издадена заповед за прекратяване от Texas State Security Board за предлагане на нерегистрирани ценни книжа и измамнически изявления, които подвеждат инвеститорите.
Биткойн може би вече привлича вниманието на най-големите държавни инвеститори в света, но според Антъни Скарамучи от SkyBridge Capital, истинският поток няма да започне, докато Вашингтон не осигури регулаторна сигурност.
Обединеното кралство поставя основите на това, което може да се превърне в една от най-всеобхватните крипто регулаторни системи в света.
Усилията за създаване на ясна правна рамка за стабилните монети в САЩ претърпяха удар тази седмица, след като Сенатът не успя да прокара ключов законопроект.
Изпълнителният директор на Coinbase Брайън Армстронг оказва натиск върху американските законодатели да възстановят инерцията зад „GENIUS“, двупартиен законопроект, целящ въвеждането на федерален надзор върху стабилните монети.