Австралийският обмен на криптовалути трябва да спазва новите правила за “борба с прането на пари” от 3-ти април, потвърди правителството.
Според нова информация налична на официалния уебсайт на “Австралийския Център за Доклад на Транзакции и Анализи” (AUSTRAC), всички обменни бюра на “дигитални валути” трябва да се регистрират пред властите, както и да предприемат различни процедури за доклади и проверки на самоличността.
Този ход идва, тъй като австралийските власти се опитват да запечатат оставащите пропуски в използването на криптовалути по отношение на управлението на данъците и идентичността.
На фона на недоволството, дължащо се на рязкото покачване на измамите, Австралийската данъчна служба миналата седмица поиска информация от данъкоплатците за това кой е най-добрият начин да се събере данък печалбата възникваща от търговията с криптовалути.
Като част от преструктурирането на сигурността междувременно всички борси трябва да се придържат към четири основни правила, за да могат да работят:
-Приемане и поддържане на програмата AML/CTF
-Да идентифицират самоличността на своите клиенти
-Да докладват на AUSTRAC съмнителни или рискови транзакции включващи 10 000 или повече долара.
-Да се управлява правилно риска от пране на пари и финансиране на терористични организации.
От 3-ти април 2018 г. започва срок от шест месеца, през който главният изпълнителен директор на AUSTRAC може да предприеме действия по принудително изпълнение, само ако дигитално обменно бюро не предприеме разумни стъпки за да спази новите регулации.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.
В значително развитие за регулирането на криптовалутите и поверителността на потребителите, Върховният съд на САЩ отказа да разгледа оспорването на правомощията на IRS да събира широки данни за клиентите от крипто борсите.