Associated Press наскоро реши да се насочи към токенизирането на снимки. AP планира да стартира NFT платформа за закупуване на токенизирани снимки чрез своя глобален пазар за новини.
Фоторепортерите на AP ще създадат първоначална колекция от NFT, която ще включва снимки на различни теми като космос, война и климат. Уебсайтът на платформата съобщава, че това ще продължи няколко седмици, започвайки от 31 януари.
Polygon, мрежата за мащабиране от втори слой на Етериум, ще издаде снимките като NFT. Също така, NFT платформата ще позволява вторични транзакции чрез използване на кредитни и дебитни карти и плащания с ETH.
Xooa, блокчейн инфраструктурен проект, изгражда NFT платформата за фотография. Xooa е специализирана в разработването на бели NFT платформи за различните брандове.
Ръководителят на пазарите на Xooa, Зак Данкер-Фелдман, заяви, че сътрудничеството на неговата компания с AP осигурява силна връзка между естествения и виртуалния свят.
По-очакваните функции за притежателите на NFT ще внедрят нови концепции за съдържание, теглене към други пазари, предимства извън веригата и възможности за социални медии.
Освен това, ще има Пулицър Drop на две седмици, който ще включва наградени с Пулицър снимки. Освен това всеки NFT ще има подробни метаданни за снимката. Те включват час, местоположение, дата, технически настройки на снимката и оборудване.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Банките ще трябва да се ‘подготвят за това, което предстои’
AP обяви, че средствата от продажбите на NFT ще бъдат използвани за финансирането на журналистиката на AP. Associated Press е новинарска компания с нестопанска цел, която съществува от 175 години и се базира в Ню Йорк. Фирмата поддържа продажбите на вторичния пазар, като начислява до 10% като такса.
Разработката на NFT платформа от страна фирмата не е първата, която се занимава с блокчейн технология. Например, AP имаше партньорство с Chainlink Labs през октомври 2020 г., за да даде възможност за криптографска проверка на всички данни на членовете на своите вестници и разпространители в Съединените щати.
Също така през 2020 г. компанията използва блокчейн мрежите EOS и Етериум за публикуване на резултатите от президентските избори. В допълнение, тя си сътрудничи с Civil, базирана на блокчейн журналистическа инавгурация, за да подкрепи своите ходове при проследяване на използването на съдържание и да осигури сигурност за правата на интелектуална собственост.
След значителния хак на Bybit, при който бяха откраднати $1.5 милиарда в Етериум, няколко известни фигури в китайското крипто пространство се включиха в помощ на борсата, като депозираха ETH, за да повишат ликвидността.
Ки Йонг Джу, главен изпълнителен директор на CryptoQuant, наскоро сподели интригуваща гледна точка за меме токените, като ги свърза с теорията на Карл Юнг за „колективното несъзнато“.
Том Лий, ръководител на отдел „Проучвания“ във Fundstrat, смята, че американският фондов пазар е готов за по-нататъшни печалби въпреки скорошната волатилност.
След хакерската атака срещу Bybit на 21 февруари борсата успя да възстанови значителна част от резервите си в Етериум, като се върна до почти половината от нивата си преди атаката.