Изтичане на информация се е появила в мрежата през последния месец, но сега е официално. ASKfm обяви, че базираният на блокчейн ъпгрейд ASKfm 2.0 твърдейки, че ще монетизира знанията във всичките му форми. Нищо чудно, че такова движение от такава фирма не може да мине под радара.
ASKfm в момента е най-голямата Q & A социална мрежа в световен мащаб, която хоства около 600 милиона въпроса месечно. Предстоящият проект ASKfm 2.0 има за цел да превърне платформата от днешния обмен на знания в икономика на знанието. Компанията заявява, че блокчейн технологията може ефективно да преформулира достъпността до знанието и неговото оценяване. Те олицетворяват взаимодействията в социалните медии, възнаграждавайки хората, чиито отговори са добре приети и изискани. По този начин те твърдят, че опитът придобива съществена стойност и служи като централен елемент на новата икономика.
Стигнахме до Максим Царик, главен изпълнителен директор на ASKfm. Компанията вече от доста време търсеше решение с блокчейн и най-накрая го представя. Макс казва:
„Ние установяваме нашата високорискова Q & A платформа – това е причината, поради която ние въвеждаме нов токен, не от каприз, а от концептуална необходимост, тъй като без него продуктът няма да може да съществува. Блокчейн отваря пътя към демократичната среда, към саморегулиращите се икономически модели, управлявани от пазарните закони и механизми. Не виждаме бъдещето на ASKfm, технологиите и социалните мрежи без блокчейн.
215 милиона от съществуващите потребители на ASKfm ще имат възможност да преминат към ASKfm 2.0, да регистрират портфейл и да получават токени за това. Както обикновено, общността ще може да участва в предстоящото събитие на ICK през годината. Социалните медии планират да продадат токени на стойност 100 милиона долара.
Според компанията, частната продажба на валутата вече е в ход с минимални суми, започващи от един милион долара. Датите и условията на crowdsale-а все още предстои да бъдат определени. Понастоящем по-голямата част от обществото може да кандидатства само за whitelist-а. Затова ASKfm стартира специален уебсайт.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.