Изтичане на информация се е появила в мрежата през последния месец, но сега е официално. ASKfm обяви, че базираният на блокчейн ъпгрейд ASKfm 2.0 твърдейки, че ще монетизира знанията във всичките му форми. Нищо чудно, че такова движение от такава фирма не може да мине под радара.
ASKfm в момента е най-голямата Q & A социална мрежа в световен мащаб, която хоства около 600 милиона въпроса месечно. Предстоящият проект ASKfm 2.0 има за цел да превърне платформата от днешния обмен на знания в икономика на знанието. Компанията заявява, че блокчейн технологията може ефективно да преформулира достъпността до знанието и неговото оценяване. Те олицетворяват взаимодействията в социалните медии, възнаграждавайки хората, чиито отговори са добре приети и изискани. По този начин те твърдят, че опитът придобива съществена стойност и служи като централен елемент на новата икономика.
Стигнахме до Максим Царик, главен изпълнителен директор на ASKfm. Компанията вече от доста време търсеше решение с блокчейн и най-накрая го представя. Макс казва:
„Ние установяваме нашата високорискова Q & A платформа – това е причината, поради която ние въвеждаме нов токен, не от каприз, а от концептуална необходимост, тъй като без него продуктът няма да може да съществува. Блокчейн отваря пътя към демократичната среда, към саморегулиращите се икономически модели, управлявани от пазарните закони и механизми. Не виждаме бъдещето на ASKfm, технологиите и социалните мрежи без блокчейн.
215 милиона от съществуващите потребители на ASKfm ще имат възможност да преминат към ASKfm 2.0, да регистрират портфейл и да получават токени за това. Както обикновено, общността ще може да участва в предстоящото събитие на ICK през годината. Социалните медии планират да продадат токени на стойност 100 милиона долара.
Според компанията, частната продажба на валутата вече е в ход с минимални суми, започващи от един милион долара. Датите и условията на crowdsale-а все още предстои да бъдат определени. Понастоящем по-голямата част от обществото може да кандидатства само за whitelist-а. Затова ASKfm стартира специален уебсайт.
Coinbase направи важна крачка към разширяване на присъствието си в областта на децентрализираните финанси (DeFi), като привлече в екипа си ръководството на Opyn Markets, известна компания в сектора на DeFi дериватите.
Grayscale Investments призова Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) да разреши пускането на своя мулти-крипто ETF – Grayscale Digital Large Cap Fund – с аргумента, че по-нататъшни забавяния нарушават законоустановените срокове и нанасят вреди на инвеститорите.
Robinhood официално въведе услугите за стейкинг на Етериум (ETH) и Solana (SOL) за своите клиенти в САЩ, предлагайки на потребителите нов начин да печелят награди от своите крипто активи.
Изпълнителният директор на Binance Ричард Тенг сподели оптимистична прогноза за бъдещето на криптовалутите по време на участието си в предаването „Mornings with Maria“, като подчерта нарастващото глобално приемане, напредъка в регулаторните рамки и интеграцията на стратегически резерви.