Интересът към Биткойн обаче остава висок, като 26% от американските инвеститори заявяват, че са заинтригувани от най-голямата криптовалута. Обаче, по-малко от 0,5% от анкетираните посочиха, че ще купят в близко бъдеще.
U.S. Investors Not Biting on Bitcoin, but Many Intrigued… https://t.co/K6RSVzq8ck pic.twitter.com/J3Cfn9vZ7O
— GallupNews (@GallupNews) <a href="https://twitter.com/GallupNews/ status /1022896955041751045?ref_src=twsrc%5Etfw“>July 27, 2018
Според проучването, един от факторите, които потенциално възпрепятстват инвестирането в криптовалути, е възприеманият риск от търговията с тях. Според анкета, 75% от американските инвеститори смятат, че е много рисковано, докато 23% казват, че е малко рисковано.
Само 2% казват, че не е твърде рисковано, докато незначителен брой смятат, че изобщо не е рисковано. Влизането на по-млади инвеститори обаче може да промени това в бъдеще.
„Но според изследванията на Уелс Фарго / Галъп, в миналото повечето инвеститори в САЩ предпочитаха да играят на сигурно с инвестициите си, като се стремяха към сигурност над ръста“, пише Лидия Саад, старши редактор в Gallup. „Ако погледнем към бъдещето обаче, много по-млади инвеститори, които понастоящем казват, че са заинтригувани, могат да бъдат превърнати в инвеститори, след като валутата започне да бъде по-мащабна“.
Докато 3% от мъжете разкриват, че притежават цифровия актив, едва 1% от жените казват същото. Около 1% от американските инвеститори на възраст 50 и повече години са посочили, че притежават Биткойн, в сравнение с 3% сред тези на възраст между 18 и 49 години.
Собствеността на Биткойн също е по-висока сред тези, които печелят най-малко 90 000 долара, като 3% в тази категория отчитат, че са купили криптовалутата в сравнение с под 1% сред инвеститорите с по-ниски доходи.
От анкетата, проведена през второто тримесечие на тази година, между 7 май и 14 май сред възрастните от САЩ, които са инвестирали приблизително 10 000 долара или повече във взаимни фондове, облигации или акции, ниските нива на знания за криптовалутата също възпрепятстват инвестирането в Биткойн.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.
Между балансите на Биткойн на борсите и неговата бързо нарастваща пазарна цена се наблюдава рязко разминаване, което сигнализира за подновяване на дългосрочното натрупване и свиване на предлагането.
Робърт Кийосаки, автор на „Богат татко, беден татко“, разкри, че е купил още Биткойн на цена $110,000 и сега се позиционира за това, което макроинвеститорът Раул Пал нарича „Банановата зона“ — параболичната фаза на пазарния цикъл, когато FOMO (страхът да пропуснеш нещо) взима превес.
Биткойн достигна нов рекорд от $118,000, но какво наистина подхрани това рали?