Английската централна банка дава на компаниите срок до март 2025 г. да докладват за експозицията си към крипто активи.
Този ход, обявен от банковия орган за пруденциално регулиране (PRA), има за цел да събира подробна информация от компаниите за техните настоящи и бъдещи сделки с дигитални активи.
Събраните данни ще помогнат на Английската централна банка и на PRA да усъвършенстват подхода си към крипто активите, като оформят политики за оценка на свързаните с тях рискове и ползи. Данните също така ще позволят на регулаторните органи да наблюдават въздействието на криптовалутите върху финансовата стабилност.
От дружествата се изисква да оповестяват различни аспекти на своите крипто дейности, включително бизнес ангажираността си с дигитални активи, приходите, генерирани от тези дейности, и практиките за управление на риска. Освен това те трябва да очертаят начина, по който проследяват притежаваните от тях криптовалути, да идентифицират рисковете и да пояснят как планират да се справят с тях.
Според насоките на PRA всяко решение за ангажиране с крипто активи трябва да бъде съобразено с цялостната стратегия за риска на компанията и да бъде одобрено от висшето ръководство.
Тази директива следва предишната рамка на PRA, издадена през 2022 г., в която се признаваше, че компаниите все още не могат напълно да елиминират рисковете, свързани с нелицензираните блокчейни.
След приемането на мащабния закон за данъците и разходите на президента Доналд Тръмп, републиканците в Камарата на представителите подготвят почвата за сериозен натиск за законодателство в областта на криптовалутите.
Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.