Андрю Тейт, противоречива фигура в интернет, известен с провокативните си изявления и самопровъзгласените си женомразки възгледи, наскоро се похвали, че е натрупал зашеметяващите $85 милиона чрез транзакции в PancakeSwap, децентрализиран обмен, поддържан от Binance.
Скептиците обаче се усъмниха в твърденията на Тейт, като посочиха липсата на конкретни доказателства като дати, конкретни цени на монетите или адреси на портфейли, които да подкрепят твърденията му. Като се имат предвид настоящите му правни проблеми – обвинения в изнасилване, сексуално насилие и трафик на хора в Румъния и Обединеното кралство – за мнозина е предизвикателство да приемат твърденията му за чиста монета.
There’s meme coins that’s great.
But each bull run there are the genuinely technological useful or innovating blockchain coins.
Last bull run was Defi land. Made 85M on pancake.
Do you know what they are this bull run?
— Andrew Tate (@Cobratate) March 18, 2024
Независимо от това Тейт бързо се възползва от този разказ, използвайки го като рекламна тактика за своята група в Discord, която изисква месечна абонаментна такса от $49.
Успоредно с твърденията си за финансов успех Тейт изказва мнението си за крипто пазара, като твърди, че меме монетите – въпреки неотдавнашния ръст на популярността им – не са истинската същност на потенциала на криптовалутите. Той се застъпва за преминаване към блокчейн проекти с реален технологичен напредък, като отхвърля господството на меме монетите в настоящия пейзаж.
Въпреки нарастващите доказателства, които сочат обратното, като според Google Trends меме монетите бележат експоненциален растеж и доминират на пазара, Тейт остава непреклонен в позицията си. Той прогнозира отклонение от предишните тенденции, като предполага, че предстоящите иновации в блокчейн технологията ще оформят следващия етап от еволюцията на криптовалутите.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.