Интернет личността Андрю Тейт заяви, че липсата на доверие в традиционните финансови платформи и правителства го е подтикнала към крипто и блокчейн.
Според Тейт криптовалутите и блокчейн предлагат на хората възможност да контролират парите и богатството си, за разлика от фиатната система. Той направи това изявление по време на епизод от подкаста на Антъни Помплиано.
Тейт цитира случай, при който е бил включен в списък за пътуване за иницииране на международна транзакция, включваща $900,000. В тази насока Тейт посочи, че криптовалутите носят редица предимства, като например премахване на необходимостта от документи и строги проверки, свързани с фиатни транзакции.
Всъщност можете да контролирате и притежавате парите си.
[…] Няма проблеми, свързани с Биткойн – той решава цял куп проблеми. Криптовалутите, със сигурност го правят, и смятам, че много хора, които мислят занапред и вярват в нещата, в които аз вярвам.
[…] Вече дори не вярвам на правителството […]
Сега съм напълно [инвестиран в идеята на блокчейн], защото това е единственият път, където чувствам, че имам контрол над нещата.
Списъкът за пътуване в този контекст е списък на лица, които трябва да поискат разрешение, преди да пътуват в чужбина. Обикновено той се използва от правителствата за контрол на движението на хора в и извън страната.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Майкъл Бъри твърди, че одитът на Binance е безсмислен
В контекста на инициирането на голяма международна транзакция дадено лице може да бъде включено в такъв списък, ако има опасения относно легитимността на транзакцията или ако се смята, че лицето може да се опитва да укрие данъци или да участва в пране на пари. В такива случаи може да се наложи физическото лице да поиска разрешение от правителството, преди да пътува в чужбина, за да се гарантира, че сделката се извършва по законен и прозрачен начин.
Тейт също е споделял мнението, че фиатните валути са „боклук“, а криптовалутите са невероятни, тъй като служат като потенциален хедж срещу инфлацията.
Ако някога сте се опитвали да изпратите един милион долара, което аз съм правил чрез банка, ще видите през какви нива на глупости трябва да преминете. Това са мои пари, които съм спечелил, и ги изпращам на някого. Но трябва да мина през седмици на документи, въпроси и глупости.
Докато световното търсене на американски дълг нараства, Китай се движи в обратна посока.
Майкъл Бъри, станал известен с филма „The Big Short“, отново развълнува пазарите с промените в позициите на портфолиото на своя хедж фонд — този път, залагайки силно песимистично.
Панама Сити може би се готви за голям скок в крипто пространството след дискретен, но знаков ход на кмета на града.
Главният глобален стратег на JPMorgan Chase изрази предпазливо мнение за американската икономика, предполагайки, че макар и пълна рецесия да може да бъде избегната, краткосрочните перспективи сочат бавен и неравномерен растеж.