Начало » Andreessen Horowitz: Криптовалутите наподобяват Интернет през 1992 година

Andreessen Horowitz: Криптовалутите наподобяват Интернет през 1992 година

22.10.2019 10:00 3 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Andreessen Horowitz: Криптовалутите наподобяват Интернет през 1992 година

Наскоро се проведе тайна среща между крипто инвестиционната компания Andreessen Horowitz и служители от американски правителствени агенции като SEC, CFTC и Министерството на финансите.

Докато това може и да ви звучи подозрително, има големи групи, които изглежда имат сериозно влияние върху правителствените регулатори. Крипто пространството в Америка има нужда от лобисти, които да помагат за развитието му.

Базираният в Силициевата долина, Калифорния, Andreessen Horowitz е един от малкото, които биха могли да спечелят политиците на Вашингтон по отношение на крипто регулацията.

Инвеститорите в криптовалути може би са намерили средство, чрез което техните гласове и притеснения могат да бъдат чути от финансовите регулатори и правителството на САЩ.

Тайната среща между Andreessen Horowitz и правителствените служители

През май тази година, Andreessen Horowitz бяха домакин на срещата на върха за регулиране на криптовалутите в Калифорния, малко преди Facebook да обяви старта на предстоящата си криптовалута – Libra.

По време на еднодневната среща, Марк Андeрсън съпостави началото на криптовалутите с това на Интернет, като посочи приликите в начина на растеж през годините. Съоснователят на Netscape каза:

„Еволюцията на Интернет с течение на времето има толкова много сравнения с това, което виждаме при криптовалутите и блокчейн.“

Марк отбеляза, че Интернетът, на който всички се радваме днес, започна като децентрализиран механизъм, изграден да издържа на външни атаки. Преди 1993 г. Интернет се финансира от обществеността и се използва предимно за образователни цели.

Това беше преди решението на политиците и регулаторите да узаконят търговската дейност в мрежата, предавайки основата на Интернет на телекомуникационните компании.

Той добави, че онези ранни дни на Интернет са доминирани главно от ненадеждни оператори и се характеризират с малки и маргинални играчи. Интернет сигурността беше слаба, търговската ѝ жизнеспособност беше обект на много дебати и приемането ѝ от широката общественост беше възпрепятствано от технологичните процеси и сложни процедури, които много хора не можаха да проумеят.

За Andreessen Horowitz приликите с криптовалутите са забележителни и невероятни.

Марк Андерсън каза, че има един „първоначален грях“, от който страда Интернет: липсата на бутон за покупка в браузърите. Ранните интернет разработчици не можаха да включат платежна структура, а фирмите и банките за кредитни карти просто не проявиха интерес. Следователно, Интернет беше доминиран от реклама и проблемите свързани с поверителността на личните данни на потребителите, както и „80 процента“ от това, което повечето интернет потребители смятат за досадно.

Според Андерсън, разпространението на криптовалутите може да ни върне към този „първоначален грях“. В момента крипто активите са като в първите дни на Интернет. „Те не са много мейнстрийм и все още са твърде трудни  за използване. На мен ми се струва, че сякаш сме 1992 г.“

Ако приемем, че е прав, то може и да не сме далеч от постигането на подобрена използваемост и значителен растеж на броя потребители. Капиталът и ресурсите вече са налице, кадри има в изобилие и като цяло има сериозна нужда от свободата, която криптовалутите могат да донесат.

Една съставка обаче липсва, особено ако криптовалутата би била ориентирана към САЩ, както беше ранният Интернет, а това е голям брой просветлени политици. Да се надяваме, че тайното лобиране на Andreessen Horowitz ще даде благоприятни резултати във Вашингтон.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Фондация Етериум с нова инициатива за институционални стандарти за сигурност

Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.

16.05.2025 12:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

От MetaMask коментираха спекулациите за лансиране на собствен токен

Създателите на MetaMask не изключват възможността да пуснат токен, но ако това се случи, потребителите могат да очакват прозрачно и защитено от измами разпространение.

16.05.2025 11:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

От Goldman Sachs повишиха икономическите си прогнози за Китай – какви са причините?

Световните пазари преоценяват очакванията си за икономическото представяне на Китай след внезапното затишие на търговското напрежение със САЩ.

16.05.2025 10:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Конкуренцията между платформите за меме монети се засилва – губи ли Solana лидерството?

Екосистемата на меме монетите на Solana навлиза в нова фаза, тъй като конкурентните платформи бързо набират популярност спрямо Pump.fun, дългогодишния лидер в създаването на токени. Това, което някога бе почти монопол, сега се превръща в конкурентна арена.

16.05.2025 8:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.