Santiment, компания за анализ на криптовалути, наскоро отбеляза рязко нарастване на трансферите на китовете към централизирани борси за няколко алткойна.
Анализът им установи, че значителни движения са направени с токени като Eigenlayer ($2.8 милиона), Ethena ($2.5 милиона), Worldcoin ($2 милиона), „обвит“ Биткойн ($4.8 милиона), Pepe ($3 милиона) и Chainlink ($1.8 милиона).
Въпреки че тези трансфери може да изглеждат малки в сравнение с общата пазарна капитализация на посочените активи, фактът, че много от тях са извършени в рамките на един ден, ги прави забележими. Внезапният скок на тези прехвърляния предполага, че големите притежатели може да се готвят да приберат печалбите си или да намалят експозицията си към тези алткойни.
Според Santiment този ръст на големите транзакции може да е сигнал, че определени китове се готвят да ликвидират част от своите притежания.
Макар че неотдавнашният скок на цената на Биткойн може да отслаби потенциалното въздействие върху посочените алткойни, повишената активност може да показва краткосрочни рискове за потенциално отдръпване.
Инвеститорите и трейдърите сега следят внимателно тези събития, тъй като действията на китовете често могат да предшестват пазарните движения.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) ускорява процеса на преразглеждане на борсово търгуваните фондове на Solana (SOL), като приканва емитентите да подадат изменени S-1 документи до края на юли.
Продуктите за инвестиции в дигитални активи отбелязаха приток от $1.04 милиарда през миналата седмица, което доведе общите активи под управление (AuM) до рекордните $188 милиарда, според последния доклад на CoinShares.
Крипто стратегът Майкъл ван де Поуп наскоро подчерта една забележителна тенденция в индекса за алткойн сезона, който сигнализира за потенциален ръст на пазарите.
Испанският банков гигант BBVA разшири своите дигитални услуги, като въведе в приложението си търговия и попечителство на Биткойн и Етериум за индивидуални клиенти.