Сенаторката от САЩ Синтия Лумис съобщи, че е започнала разследване на продажбата на Биткойн от Федералната маршалската служба, която контролира Биткойн авоарите на Министерството на правосъдието.
Нейното разследване подчерта опасенията относно финансовото въздействие на ликвидирането на конфискуваните BTC, вместо да се задържат, докато стойността им се повишава.
Лумис постави под въпрос решението на агенцията да продаде 69,370 токена, свързани със случая „Silk Road“, подчертавайки огромната текуща пазарна стойност на тези активи, която вече надхвърля $6 милиарда. Тя твърди, че запазването на Биткойн притежанията би било много по-изгодна стратегия за американските данъкоплатци.
В изпратеното по въпроса писмо Лумис изрази разочарование от историческото третиране на конфискуваните ВТС. Между 2014 г. и 2023 г. Маршалската служба на САЩ е продала приблизително 195,092 BTC за $366.5 милиона. Днес същите тези притежания биха били оценени на над $18.9 милиарда, което представлява нереализирана загуба в размер на $18.5 милиарда – 98% спад в потенциалната стойност.
Тя посочи това несъответствие като значителна грешка в управлението на публичните ресурси, призовавайки за незабавни действия за преоценка на начина, по който конфискуваните крипто активи ще бъдат обработвани в бъдеще.
Публичните корпорации драстично увеличиха своите Биткойн (BTC) активи през 2025 г., придобивайки повече от двойно количеството, закупено от спот борсово търгуваните фондове (ETF) през първата половина на годината.
Японската компания Metaplanet Inc. се изкачи до пето място в списъка на публичните компании с най-големи Биткойн резерви, според нова актуализация на BitcoinTreasuries.net.
Исторически точен технически индикатор, който е прогнозирал всеки голям срив на Биткойн, отново се задейства, предупреждава крипто анализаторът Али Мартинез.
Европейският банков гигант UniCredit се готви да предложи на своите професионални клиенти нов инвестиционен продукт, свързан с ВТС ETF (IBIT) на BlackRock, според доклад на Bloomberg.