Министърът на финансите на САЩ Джанет Йелън обясни потенциалния спад на американския долар с честото използване на санкции във външната политика на страната.
В изказването си пред Комисията по финансови услуги на Камарата на представителите Йелън отбеляза, че тези санкции принуждават държавите да се дистанцират от долара, отслабвайки глобалната му позиция и оказвайки натиск върху икономиката на САЩ.
Държави като Русия, Китай и Унгария определиха Америка като икономически агресор и Йелън предупреди, че ако САЩ не променят стратегията си, дедоларизацията ще продължи.
Тя изтъкна, че държавите диверсифицират валутните си авоари, за да избегнат американските санкции, посочвайки като пример нарастващото сътрудничество между Иран и Русия.
Goldman Sachs прогнозира мрачно икономическо бъдеще за САЩ, предвиждайки, че страните от БРИКС ще заемат първите две места в световната икономика до 2075 г., като Индия и Китай ще изпреварят САЩ.
Саудитска Арабия, макар и да не е член на БРИКС, също се очаква да отбележи сериозен икономически растеж. Неотдавна държавата предупреди САЩ и Обединеното кралство да не замразяват руски активи.
Стабилните монети вече не са просто крипто инструмент – те променят финансовия достъп, плащанията и дори динамиката на централното банкиране.
Крипто пазарът продължава да подава бичи сигнали, като индексът на страха и алчността на CMC се задържа на ниво 67 въпреки лекото отстъпление от вчера.
Според информация, разпространена в основните социални платформи от понеделник насам, BitGo е предприела дискретна стъпка към превръщането си в публична компания в Съединените щати.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.