Министърът на финансите на САЩ Джанет Йелън обясни потенциалния спад на американския долар с честото използване на санкции във външната политика на страната.
В изказването си пред Комисията по финансови услуги на Камарата на представителите Йелън отбеляза, че тези санкции принуждават държавите да се дистанцират от долара, отслабвайки глобалната му позиция и оказвайки натиск върху икономиката на САЩ.
Държави като Русия, Китай и Унгария определиха Америка като икономически агресор и Йелън предупреди, че ако САЩ не променят стратегията си, дедоларизацията ще продължи.
Тя изтъкна, че държавите диверсифицират валутните си авоари, за да избегнат американските санкции, посочвайки като пример нарастващото сътрудничество между Иран и Русия.
Goldman Sachs прогнозира мрачно икономическо бъдеще за САЩ, предвиждайки, че страните от БРИКС ще заемат първите две места в световната икономика до 2075 г., като Индия и Китай ще изпреварят САЩ.
Саудитска Арабия, макар и да не е член на БРИКС, също се очаква да отбележи сериозен икономически растеж. Неотдавна държавата предупреди САЩ и Обединеното кралство да не замразяват руски активи.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.
След експлойта от 14 април, който наруши работата, KiloEx разкри план за компенсация на засегнатите потребители. Планът обхваща три основни групи: Трейдъри, хибридни стейкъри и ВИП потребители.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.
Тъй като Биткойн (BTC) възвръща стабилността си, а алткойните започват да проявяват признаци на активност, оптимизмът на инвеститорите отново се увеличава.