Все по-голям брой американски банки са обвинявани в измамни практики, целящи генериране на значителни печалби за сметка на техните клиенти.
JPMorgan Chase е последната, която е засегната от предложение за колективен иск с твърдения, че неправилно е прехвърляла свободни средства на клиенти в сметки, предлагащи незначителни лихвени проценти, без да разкрива достатъчно информация.
Според съобщенията тази практика е позволила на JPMorgan да получи значителни приходи от тези средства, като същевременно е изплащала на клиентите само минимална възвръщаемост.
JPMorgan се присъединява към други големи банки, като Wells Fargo и Bank of America, които също са обект на проверка за подобни проблеми, свързани с програмите за прехвърляне на парични средства. Тези програми са обвинени в тайно прехвърляне на неизползвани инвестиционни средства в нисколихвени сметки.
Дан Бодеа, жител на Илинойс, води колективния иск срещу JPMorgan, като твърди, че банката умишлено е прикрила подробностите за своята програма, за да извлече финансова полза за сметка на своите клиенти.
Последните доклади сочат, че Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ разследва Wells Fargo, Bank of America и Morgan Stanley във връзка с тези твърдения. Освен тези банки, Wells Fargo, Charles Schwab, Morgan Stanley, Ameriprise, LPL Financial, UBS и звеното Merrill Lynch на Bank of America са въвлечени в различни правни спорове, свързани с тази практика, наречена „cash sweep“.
Докато JPMorgan и други банки до голяма степен се въздържат от коментари по обвиненията, LPL Financial отрича твърденията и обещава да се защитава в съда.
Според информация от Santiment, в началото на юли се наблюдава скок в онлайн дискусиите по широк спектър от теми, свързани с криптовалутите, като Solana ETF, стабилни монети, виртуални валути, Robinhood и AI бот проекти като Yapyo & Kaito водят в класацията по споменавания в различните платформи.
Вероятността САЩ да влезе в рецесия през 2025 г. е спаднала значително, според най-новите пазарни данни на платформата за прогнози Polymarket, където вероятността за рецесия е спаднала до едва 22%, което е значителен спад спрямо по-ранните върхове през април и май.
Неотдавнашно проучване разкрива, че над 70% от крипто инвеститорите в САЩ подкрепят настоящия подход на президента Доналд Тръмп към политиката за дигиталните активи, което отразява нарастващия оптимизъм в сектора.
Мексиканският милиардер и Биткойн ентусиаст Рикардо Салинас поднови предупреждението си за рисковете, свързани с фиатните валутни системи, призовавайки хората да преосмислят финансовите си стратегии в светлината на това, което според него е предстоящ паричен колапс.