Твърди се, че Bank of New York Mellon (BNY Mellon) е изиграла роля в Понци схемата за 4 милиарда долара на OneCoin.
Според декларация на инвеститорите Доналд Бърдо и Кристин Габлис, BNY Mellon са обвинени, че играят „централна роля“ в измамата с OneCoin, която взе от инвеститорите повече от 4 милиарда долара в крипто активи.
Колективният съдебен иск, който търси обезщетение от OneCoin и неговата основателка Ружа Игнатова, добави американската банка към своя списък със замесени страни.
Ищците обвиниха BNY Mellon в обработка на плащания за OneCoin през 2016 г. и позовавайки се на проекта като възможна „схема на Понци / пирамида„, произтичаща от вътрешно разследване.
Декларацията гласи:
Съответно BNY Mellon съзнателно са участвали или са били съучастник в прането на престъпните приходи на OneCoin.
Актуализираното дело е следствие от издаването на хиляди секретни доклади за SAR от Buzzfeed, съдържащи подозрителни транзакции, свързани с BNY Mellon, включително 30 милиона долара, получени от компания, базирана на Британски Вирджински острови през 2016 г.
В отговор на твърдението говорител на BNY Mellon каза, че банката е приела „ролята си за защита на целостта на глобалната финансова система сериозно“, но отказа да коментира конкретната ситуация.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.