Изпълнителният директор на AMD, Лиза Су, заяви, че блокчейн е "малко разсейване в краткосрочен план" в интервю за CNBC на 26-ти април.
Су признава значението на блокчейн, заявявайки: „Това е една много важна технология. Идеята, която може да направи всички тези партньорски сделки, децентрализирана мрежа, това е добра технология, но честно казано, мисля, че това е малко на разсейване, в краткосрочен план. „
Су посочи по-добър от очаквания ръст в компанията си през първото тримесечие на настоящата година, заявявайки, че вместо да се захванат в затлъстяването около блокчейн, те ще се съсредоточат върху основните си пазари. На въпроса дали тя смята, че блокчейн е „временен по своята природа … и не е надежден път за бъдещ растеж“, добавяйки:
„Дългосрочната технология около блокчейн е важна и ние прекарваме много време с някои от ключовите влиятели в тази област, така че мисля, че ще бъде тук през следващите 3,4,5 години. Сега, какво прави утре срещу вчера, мисля, че това никой не може да предположи. „
Акциите на AMD скочиха с 11% на 25 април, след като съобщиха, че са надминали прогнозите за приходите. При запитване от страна на интервюиращия дали за компанията е имало роля добивният хардуер на Етериум в този успех – интервюиращият цитира 23% от приходите от първото тримесечие на 2018 г. – Су отговори:
„Вярваме, че блокчейн или добива на криптовалути са около 10% от приходите ни през тримесечието. Истината е, че в тези оценки съществуват много различни фактори. Смятаме, че имаме много добра представа за това, за какво използват хората нашите продукти. Това е хубав растежен фактор, но със сигурност не е доминиращият растежен фактор в нашата история. „
Докато в неотдавнашното си изявление Су изразява предпазливост по отношение на блокчейн технологията и криптовалутите, през декември миналата година тя твърди, че AMD е много заинтересован от участието си в блокчейн технологиите и пазарите на криптовалути.
Майкъл Бъри, инвеститорът предвидил ипотечната криза от 2008 г., продава почти всички активи от портфейла си, предупреждавайки за масивен срив на фондовия пазар.
Един от военните фондове с нестопанска цел в Украйна е похарчил $54 милиона от даренията си в криптовалута за военно оборудване, докато страната навлиза в 25-ата си седмица от нахлуването на Русия.
Бившият хедж фонд мениджър Мартин Шкрели твърди, че масовият срив на неговата криптовалута, наречена Мартин Шкрели Ину (MSI), се дължи на хакерска атака, която е резултат от опит за изтегляне на порнографски файл.
Robinhood понижи офертата си за придобиване на британската финтех компания Ziglu, като намали първоначално предложения размер на сделката от $170 милиона на $72.5 милиона на фона на бурните времена за крипто стартъпите.