Nvidia, смятана за най-важната акция в света от Goldman Sachs, в момента изпитва по-значителни колебания в цените в сравнение с Биткойн (BTC).
30-дневната подразбираща се волатилност на опциите на NVDA е нараснала от 0.48% на 0.71% на годишна база.
От друга страна индексът DVOL индексът на Биткойн, представляващ 30-дневната подразбираща се волатилност, е спаднал от 68% на 50.1%.
Подразбиращата се волатилност показва очакваната ценова турбулентност и се влияе от търсенето на опции. Nvidia, ключов играч в областта на изкуствения интелект и производството на графични процесори, се превърна в барометър на настроенията както за капиталовите, така и за крипто пазарите след появата на ChatGPT в края на 2022 г.
Както Nvidia, така и Биткойн показват силна положителна корелация от достигането на дъното в края на 2022 г., като текущата 90-дневна ценова корелация възлиза на 0.73 .
Въпреки значителния спад на цената на Nvidia от около 26% от високата стойност от $140 за акция миналия месец, Биткойн остава в диапазона от $60,000 до $70,000. Увеличаването на подрабиращата се волатилност на NVDA вероятно се дължи на хеджиращите дейности на маркет мейкърите – явление, което се наблюдава и на крипто пазара.
Биткойн се повиши с 2% през последните 24 часа, достигайки $109,500 към момента на писане на статията, благодарение на нарастващия институционален приток към спот ETF-ите, облекчаването на напрежението в световната търговия и засилването на техническия импулс.
Според нов доклад на Bloomberg, спот Биткойн борсово търгуваният фонд (ETF) на BlackRock, известен под тикера IBIT, е надминал флагманския S&P 500 ETF на компанията по годишни приходи.
Ripple официално подаде заявление за национален банков лицензи от Американската служба за валутен контрол (OCC), с цел да установи нов регулаторен стандарт за доверие на пазара на стабилните монети.
Биткойн започна юли под натиска на по-широки макроикономически фактори, но въпреки трудното начало демонстрира впечатляваща устойчивост.