Популярността на "AI" в търсенията в Google достигна нов връх, поставяйки рекорд. Въпреки това си струва да се отбележи, че обемът на търсенето на AI все още е по-нисък от този на "Биткойн" по време на Биткойн "треската" през 2017 г.
Още през 2017 г. Биткойн (BTC) привлече вниманието с резултат от 100 точки в Google Trends, докато AI постигна резултат от 89 точки.
През последните месеци се наблюдава рязко увеличаване на броя на новините, посветени на изкуствения интелект. Някои смятат, че това е най-новата „технологична тенденция“ след шума около криптовалутите и метавселената. На 31 май технологичният анализатор Марк Шилски от Alliance Bernstein заяви, че AI все още не успява да достигне абсолютната треска около Биткойн.
Ситуацията обаче е съвсем различна в Китай, където търсенето в Google е ограничено, а криптовалутите са забранени. Предпочитаната търсачка в страната е Baidu. От май 2013 г. насам китайските потребители на Google постоянно проявяват по-голям интерес към месечните търсения, свързани с AI, в сравнение с BTC.
От съществено значение е да се отбележи, че скокът в обема на търсенията, свързани с AI, се случва в момента, докато скокът в търсенията, свързани с BTC, е настъпил още през 2017 г.
Следователно има потенциал обемът на търсенията на AI да надмине този на BTC в бъдеще.
AI и BTC, както и по-широкото крипто пространство, имат много общи черти. И двете са се появили като неконвенционални концепции и сега са заели значителна роля в съответните индустрии. Освен това светът все повече се дигитализира, което предполага, че AI и крипто пространството могат да се развиват паралелно през следващите десетилетия.
Служители на OpenAI предупредиха в публикация в блога си, че AI вероятно ще надхвърли възможностите на експертно ниво в „повечето области“ през следващите десет години, като потенциално ще съперничи на най-големите днешни корпорации.
Това показва, че AI би могъл да допринесе за решаването на постоянни проблеми в крипто пространството, като хакерски атаки. И двете технологии са обещаващи в подпомагането на съвместното съществуване на хората и работата за едно по-светло бъдеще.
Binance и Bitget се включиха в помощ на Bybit след масивен хак, като прехвърлиха над 50,000 ETH в студените портфейли на Bybit.
Тъй като Европа затяга регулациите за стабилните монети, големите крипто борси Kraken и Crypto.com разработват свои собствени дигитални активи, за да се справят с новия правен пейзаж.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси официално приключи разследването на OpenSea, като реши да не предприема правни действия и да не класифицира NFT като ценни книжа.
Според нов анализ на Bernstein крипто подразделениет на Robinhood е готово за значителен растеж, като се очаква търговската дейност да нарасне през следващите две години.