Администрацията на Байдън повдигна обвинения на няколко ръководители на руски държавни медии и им наложи санкции, обвинявайки ги в опит за намеса в изборите в САЩ.
Това действие е част от усилията за противодействие на това, което правителството на САЩ описва като руска кампания, целяща да повлияе на президентската надпревара.
Главният прокурор Мерик Гарланд се насочи конкретно към RT, бившата Russia Today, като обвини медията, че е платила $10 милиона на компания от Тенеси, за да разпространява съдържание, съдържащо скрити послания на руското правителство, сред американската аудитория.
Маргарита Симонян, главен редактор на RT, заедно с още девет души, беше санкционирана за предполагаемо подкопаване на общественото доверие в институциите на САЩ, но RT отхвърли обвиненията.
Гарланд заяви, че целта на Русия е била да повлияе на резултата от изборите между Доналд Тръмп и Камала Харис. Според говорителя на Белия дом по въпросите на националната сигурност Джон Кърби по-широката стратегия на Русия включва намаляване на глобалната подкрепа за Украйна и популяризиране на проруските политики сред американските избиратели.
Правителството на САЩ също така повдигна обвинения на двама мениджъри на базираната в Москва RT и наложи санкции на десет физически и две юридически лица. Те са конфискували 32 имена на домейни, използвани за разпространение на генерирана от изкуствен интелект дезинформация, насочена към конкретни демографски групи в САЩ. RT и други руски медии също така бяха обозначени като „чуждестранни делегации“, което изисква от тях да докладват на правителството на САЩ данни за персонала.
В отговор RT отхвърли твърденията със сарказъм, като заяви:
„2016 г. се обади и иска да си върне клишетата“, и се пошегува, че „три неща са сигурни в живота: смъртта, данъците и намесата на RT в изборите в САЩ“.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.