Международната инвестиционна банка Morgan Stanley наскоро промени позицията си за щатския долар, от "бича" към "неутрална", поради намаляването на лихвените проценти от страна на Федералния резерв, което се отрази на доходността на щатските държавни ценни книжа.
Това понижение съответства на по-широката тенденция на отслабване на индекса на щатския долар на световните пазари, който в момента възлиза на 102 пункта, което е спад спрямо предишната му стойност.
Миналата година Morgan Stanley беше сред малкото компании, които се застъпваха за засилването на долара, но сега те промениха позицията си, позовавайки се на фактори като забавянето на данните от САЩ, намаляването на разликите в растежа и дефанзивната позиция на инвеститорите, които оказват влияние върху силата на валутата.
Доларовият индекс може да се понижи до $100, а ако спадне до двуцифрено число, местните валути може да започнат да се засилват. Развитието съвпада с програмата на БРИКС за дедоларизация.
В рамките на БРИКС, особено сред новия член Иран, се обсъжда създаването на обща валута между десетте държави от алианса, за да се намали зависимостта от долара.
Макар че тази инициатива е в начален етап и транзакциите с местни валути са ограничени, има потенциал тя да се разрасне и с времето да намали зависимостта от щатския долар.
Binance и Bitget се включиха в помощ на Bybit след масивен хак, като прехвърлиха над 50,000 ETH в студените портфейли на Bybit.
Тъй като Европа затяга регулациите за стабилните монети, големите крипто борси Kraken и Crypto.com разработват свои собствени дигитални активи, за да се справят с новия правен пейзаж.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси официално приключи разследването на OpenSea, като реши да не предприема правни действия и да не класифицира NFT като ценни книжа.
Според нов анализ на Bernstein крипто подразделениет на Robinhood е готово за значителен растеж, като се очаква търговската дейност да нарасне през следващите две години.