НАЧАЛО Блокчейн

Ето защо бе отложен старта на дългоочакваната тестова мрежа на Етериум

17.09.2023 12:00 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Ето защо бе отложен старта на дългоочакваната тестова мрежа на Етериум

Дългоочакваната тестова мрежа Holesky в блокчейна на Етериум ще бъде пусната със закъснение поради несъответствие в параметрите.

Въпреки това, след като бъде пусната в действие, според информацията мрежата е готов да се превърне в най-големия тестнет в мрежата.

Изследовател на Етериум, Protolambda, идентифицира причината за неправилното конфигуриране като включване на чужди данни в неправилен файл. Освен това е съобщено за несъответствия в някои параметри на форка, което е довело до срив в мрежата.

Стартирането на тестовата мрежа Holesky беше пренасрочено за следващата седмица след консенсус между разработчиците и клиентите на Фондация Етериум. Важно е да се отбележи, че това отлагане не е свързано с опасения относно размера на мрежата и тестовата мрежа ще продължи да функционира според първоначалния план.

Срещнахме неправилна конфигурация във файла el genesis, която доведе до неправилно стартиране на мрежата Holesky. Някои валидатори ръчно коригираха конфигурацията и успяха да стартират веригата, макар и не достатъчно, за да се финализира мрежата“, обясни Паритош, член на DevOps на Фондация Етериум.

Holesky, която се готви да бъде най-експанзивната тестова мрежа на Етериум, има за цел да подобри възможностите за тестване на смарт договори. Разполагайки с 1.46 милиона валидиращи нода, мрежата ще има двойно по-голям капацитет от майннета, в който понастоящем се намират около 700,000 нода.

Значението на Holesky се състои в това, че предоставя на разработчиците на Етериум стабилна платформа за тестване на децентрализирани приложения, допълваща съществуващите възможности като Sepolia и Goerli.

Някои разработчици срещнаха трудности с тези платформи поради по-малките им набори от валидатори. Очаква се увеличеният мащаб на Holesky да предостави на разработчиците средства за провеждане на цялостно тестване на тяхната инфраструктура и ъпгрейди в среда, отразяваща основната мрежа на Етериум.

Този проактивен подход има за цел да идентифицира и отстрани проблемите с мащабирането в тестовата мрежа, преди те да окажат влияние върху блокчейна на Етериум, като по този начин проправи пътя за по-устойчива децентрализирана екосистема.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Блокчейн Новини

Децентрализиранта борса ShibaSwap премина през голяма актуализация

ShibaSwap, децентрализираният обмен в рамките на екосистемата Shiba Inu, значително се модернизира, като премина към блокчейна Shibarium.

18.05.2024 23:00 2 мин. четене

Ето кои са най-бързите крипто мрежи в света

В света на блокчейн скоростта е от значение. Колкото по-бързо мрежата може да обработва транзакции, толкова по-ефективна е тя.

18.05.2024 17:30 2 мин. четене

Чарлз Хоскинсън отново разпали общността на Cardano

Неотдавнашното съобщение на Чарлз Хоскинсън, заявявайки, че „Genesis идва“ предизвика вълнение в криптовалутната общност, намеквайки за предстоящото пускане на протокола Ouroboros Genesis за Cardano.

18.05.2024 0:00 2 мин. четене

Solana задмина Етериум и Polygon по скорост на транзакциите

В неотдавнашен доклад на CoinGecko се подчерта доминацията на Solana като най-бързия основен блокчейн. Със средна скорост от 1,504 транзакции в секунда (TPS), Solana превъзхожда Етериум 46 пъти и е над пет пъти по-бърза от Polygon, водещото решение за мащабиране на Етериум.

17.05.2024 17:30 2 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.