Начало » Други » Министерството на правосъдието на САЩ разследва VISA

Министерството на правосъдието на САЩ разследва VISA

25.08.2023 20:00 2 мин. четене Kosta Gushterov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Министерството на правосъдието на САЩ разследва VISA

В момента Министерството на правосъдието на САЩ провежда разследване на методите на ценообразуване на Visa във връзка с технологията за токенизация. 

Фокусът на това разследване е основно върху политиките за таксуване на търговците, свързани със собствената технология на Visa за защита на данните на картодържателите.

Основният въпрос, който се разглежда от Министерството на правосъдието, се отнася до практиката на Visa да налага допълнителни такси на търговците, които предпочитат да не използват патентованата технология на компанията за „токенизация“.

Токенизацията включва замяна на чувствителна картова информация с по-малко чувствителни токени, като по този начин се повишава сигурността на плащанията.

Тези запитвания възникнаха повече от две години след започването на антитръстово разследване от страна на Министерството на правосъдието срещу Visa. Освен това паралелно дело, включващо Mastercard и нейните методи за токенизация, наскоро приключи със споразумение. 

Исканията на Министерството на правосъдието за граждански разследвания през този период се въртят около антитръстовия закон на Шърман – важна правна рамка, насочена към предотвратяване на монополни практики.

Visa представи инициативата си за токенизация още през 2014 г., въвеждайки система, при която традиционният 16-цифрен номер на сметката се заменя с уникален токен, достъпен само за Visa. 

Намерението зад този ход беше да се защитят данните на картодържателите по време на предаването им между търговците и банките. От създаването си досега Visa е издала над 4 милиарда токена на повече от 13,000 търговци, включително на известни имена като Netflix, Microsoft и Fitbit на Alphabet.

Стимулирайки търговците с намалени такси за приемане на токенизацията, Visa подчерта повишената сигурност, която тя осигурява. 

Освен ползите за сигурността, токенизацията оптимизира плащанията, като позволява на банките да актуализират карти с изтекъл срок на валидност, без да изискват ръчни актуализации от страна на клиентите.

Неотдавнашните корекции на таксите, въведени от Visa и нейните партньори, предизвикаха подновен интерес от страна на Министерството на правосъдието към токенизацията.

Забележително е, че съществуват различни проценти на корекциите за токенизирани и нетокенизирани плащания. Например, от април значимите предприятия ще плащат $1.38 на $100 за транзакции с конвенционални кредитни карти Visa, включващи периодични такси.

Kоста работи в крипто индустрията от над 4 години. Той се стреми да представя различни гледни точки по дадена тема и харесва сектора заради неговата прозрачност и динамика. В работата си той се фокусира върху балансираното отразяване на събитията и развитието в крипто пространството, като предоставя информация на своите читатели от неутрална гледна точка.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Чанпен Джао с коментар за слуховете около стабилната монета на Тръмп

Основателят на Binance Чанпен Джао отново заплаши с правни действия Bloomberg.

13.07.2025 12:30 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Pump.fun набра $500 милиона в рамките на 12 минути

Платформата Pump.fun набра $500 милиона в бързо първично предлагане на монети (ICO), като ги разпродаде само за 12 минути.

13.07.2025 10:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Предстои важна седмица за криптовалутите в САЩ – какво да очакваме?

На 14 юли законодателите в САЩ стартират „Седмица на криптовалутите“, за да придвижат три ключови законопроекта, които могат да променят регулацията на дигиталните активи.

13.07.2025 9:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Председателят на Федералния резерв Джером Пауъл обмисля оставката си

Финансовите кръгове в САЩ се готвят за потенциални промени, след като според информации председателят на Федералния резерв Джером Пауъл обмисля да се оттегли от поста си.

12.07.2025 21:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.