Биткойн (BTC) отбеляза спад под границата от $29,000, след като известно време се опитваше да се задържи над този праг.
Наблюдателите в сферата на криптовалутите изразяват любопитство по отношение на неотдавнашното низходящо движение.
Анализаторите предполагат, че това спускане може да се дължи на негативното представяне на американските фондови борси през същия ден. Смята се, че катализаторът зад този спад е произнасянето на протокола на ФЕД по-рано в сряда.
Инвеститорите определиха публикуваните протоколи на ФЕД като такива с ястребов тон. Съдържанието на протокола показва, че членовете на Федералния резерв поддържат гледната точка, че преобладаващите темпове на инфлация остават високи, което потенциално налага по-нататъшно повишаване на лихвените проценти.
Индексът Nasdaq 100 спадна под 15,000 пункта, отбелязвайки най-ниската си стойност от юни насам и отразявайки близо 7% спад спрямо пика си. Стойността на Биткойн също отбеляза подобен спад от около 1%.
Въпреки че в рамките на протокола липсваше категорична позиция относно предстоящото решение за лихвените проценти за септември, беше подчертано, че бъдещите действия следва да зависят от цялостната оценка на постъпващите данни и тяхното влияние върху цялостните икономически перспективи.
Към момента на публикуване Биткойн се търгува на цена от $28,870 след 2% спад през последната седмица.
Еднодневният технически анализ на TradingView е преобладаващо мечи като обобщението, пълзящите средни и осцилаторите сочат към „продажба“ със съответно 12, 10 и 2 сигнала.
Супермаркет в Цуг, Швейцария, започна да приема плащания с Биткойн, с което се присъединява към разширяващия се списък с търговци на дребно, които приемат криптовалути.
След период на несигурност и голяма ценова волатилност на пазарите на акции и криптовалути на фона на сътресенията с митата на Тръмп, инвеститорите изглеждат по-спокойни.
Тъй като златото достига нови рекорди, много крипто ентусиасти търсят диверсификация, като инвестират в благородния метал.
На 17 април 2025 г. американските спот Биткойн ETF-и отбелязаха значителен ръст на входящите потоци, докато Етериум ETF-ите не отбелязаха движения, според данни на Farside Investors.