Главният прокурор на Ню Йорк Летиша Джеймс в момента води разследване срещу Digital Currency Group (DCG), ръководена от Бари Силбърт.
Разследването е свързано с предишната връзка на DCG с вече фалиралия крипто заемодател Genesis Global Capital.
Genesis, дъщерно дружество на DCG, подаде молба за обявяване в несъстоятелност през януари поради значителни загуби, понесени от фалита на крипто хедж фонда Three Arrows Capital (3AC) и борсата за дигитални активи FTX.
Източници съобщиха, че главният прокурор Джеймс активно търси информация от бивши ръководители на Genesis, по-специално от Майкъл Патчен, бившия главен директор по риска на компанията.
Това разследване е привлякло вниманието и на федералните прокурори и Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC), които са започнали собствени разследвания и са изразили интерес към разпит на потенциални свидетели от Genesis и DCG.
Според Силбърт в основата на разследването стои запис на заповед на стойност $1.1 милиарда, който е създаден, за да покрие задълженията, произтичащи от връзката на Genesis с фалита на 3AC.
Важно е да се отбележи, че това разследване не е оповестено публично и потенциалните му резултати остават несигурни, включително възможността за подаване на официални жалби.
В отделно развитие по-рано тази година Gemini, известна крипто борса, публично изрази загриженост относно Силбърт и DCG, твърдейки, че компанията не е изпълнила значително плащане на дълг в размер на $630 милиона, дължим на борсата.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е предприела спешни мерки срещу First Liberty Building & Loan, LLC и нейния основател Едвин Брант Фрост IV, като ги обвинява, че са управлявали пирамидална схема на стойност $140 милиона, продължила повече от десетилетие и измамила около 300 инвеститори.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.