Общо 24 щата в САЩ тестват ползите от предлагането на безусловен базов доход на нуждаещи се хора и семейства.
Съобщава се, че вече са отпуснати над $200 милиона за различни пилотни програми в цялата страна.
Според информацията Калифорния се очертава като щата с най-мащабни изпитания на базовия доход. Тези опити се провеждат в различни градове, сред които Лос Анджелис, Комптън, Лонг Бийч, окръг Марин, Маунтин Вю, Оукланд, окръг Санта Клара, Сан Диего, Сан Франциско, окръг Сонома и Стоктън.
Тези инициативи в Калифорния станаха възможни благодарение на 5-годишната инициатива за гарантиран доход на стойност $35 милиона, която беше подписана от губернатора Гавин Нюсъм.
Освен това няколко други щата или вече са започнали, или планират да стартират свои собствени програми за базов доход. Списъкът на тези щати включва:
Предварителните резултати от експериментален проект за базов доход в Денвър, който получи финансиране в размер на $1.8 милиона показват, че подобни програми могат да служат като ценна защитна мрежа за хората, изправени пред финансови затруднения.
Участниците, които получават годишни суми в размер от $600 до $12,000 съобщават, че използват парите предимно за покриване на основни нужди. Освен това те изразиха мнение, че програмата е намалила нивата на стрес и е вдъхнала надежда за бъдещето.
Citigroup оценява потенциалното пускане на своя собствена стабилна монета, обезпечена с щатски долари, което е сигнал за нарастваща промяна в нагласите на традиционните финансови институции към дигиталните активи.
Според известен крипто анализатор традиционният четиригодишен цикъл, който някога определяше поведението на пазара на Биткойн и алткойните, вече е отживелица.
Главният изпълнителен директор на JPMorgan Chase Джейми Даймън остава скептично настроен към стабилните монети, но твърди, че игнорирането им не е опция за най-мощната банка в света.
Ако държим USDC и искаме да увеличим доходността си, Deribit вече предлага награди за отговарящите на условията потребители, които съхраняват USDC на платформата.