Притежателите на Биткойн (BTC), които предпочитат да държат своите токени, може да окажат влияние върху промяната в сценария на криптовалутата от мечи към бичи.
Обемът на трансферите на Биткойн в мрежата намалява значително, което може да се дължи на преобладаващите нагласи за държане на актива. Тъй като криптовалутата се бори да се задържи над границата от $30,000, инвеститорите може би изчакват ценови скок, преди да преместят активите си. През това време на пазара на деривати на BTC се наблюдава забележимо увеличение на активността на китовете, което показва по-висок натиск върху продажбите.
Густаво Фариа, автор и анализатор в CryptoQuant, отбеляза спад в обема на трансферите по веригата в мрежата на BTC от края на 2022 г. насам. Интересно е, че през този период мрежата отбеляза растеж, за което свидетелства нарастването на активните адреси, докато реално прехвърлените токени останаха в застой.
Нежеланието на HODLers (дългосрочни притежатели) да прехвърлят своите активи може да се дължи на ценовото действие на BTC. Въпреки че през последните седмици монетата на няколко пъти премина границата от $30,000, тя не можа да се задържи трайно в този диапазон. Това колебание в активността съвпадна със значителен приток на институционални инвеститори.
Като се има предвид ограниченото предлагане, причинено от тенденцията за държане на токените и предстоящото халвинг събитие, повишеното институционално търсене може да доведе до шок в търсенето на пазара.
Докато активността на HODLers е ниска, Биткойн китовете са активни на пазара на деривати от началото на юли. Според „Grizzly„, друг анализатор в CryptoQuant, депозитите на BTC китовете на борсата Binance са отбелязали значителен скок, което е довело до засилен натиск върху продажбите.
Метриките на веригата също подсказват, че BTC е подложен на натиск за продажба, тъй като Биткойн резервът на борсите се увеличава. Въпреки това някои метрики остават бичи, като например зеленият aSORP (average Spent Output Profit Ratio), който показва, че повече инвеститори продават на загуба и предполага потенциално пазарно дъно.
Освен това зеленият бинарен показател CDD (Cumulative Daily Drawdown) подсказа, че движенията на дългосрочните притежатели са по-ниски от средните.
Тъй като златото достига нови рекорди, много крипто ентусиасти търсят диверсификация, като инвестират в благородния метал.
На 17 април 2025 г. американските спот Биткойн ETF-и отбелязаха значителен ръст на входящите потоци, докато Етериум ETF-ите не отбелязаха движения, според данни на Farside Investors.
През 2024 г. Биткойн се издигна до нови висоти, но вълнението, което някога съпътстваше тези важни събития, липсва. Сегашният пазар се усеща предимно умерен – повече спокойствие, отколкото хаос.
Оклахома взе решение, след като внимателно анализира предложението за Биткойн резерв в Щатския сенат.