В рамките на икономическия блок членовете на алианса БРИКС проучват възможността за сътрудничество по проект за космическа станция.
Досега през тази година блокът БРИКС отбеляза значителен растеж, а с предстоящата годишна среща на върха се очаква дискусиите относно икономическите политики за насърчаване на растежа на местните валути и потенциалното разширяване на групата да заемат централно място, оформяйки траекторията на блока в обозримо бъдеще.
Според CNN руската космическа агенция е отправила предложение към блока БРИКС, предлагайки съвместен модул за планираната орбитална космическа станция.
Миналата година Русия прекрати дългогодишното си партньорство с НАСА и впоследствие реши да се оттегли от Международната космическа станция и да прекрати сътрудничеството си със САЩ. Сега страната се стреми да установи свое собствено космическо присъствие в сътрудничество с държавите от БРИКС.
Една от интригуващите области на сътрудничество, която излезе наяве, е възможността за изграждане на уникална космическа станция от алианса БРИКС. Според информацията Русия е предложила на своите колеги от БРИКС възможността да участват в изграждането на тази космическа станция.
Това решение за създаване на тяхна космическа станция следва оттеглянето на Русия от партньорството с НАСА. В резултат на това страната планира да изстреля своята Руска орбитална система (ROS) през 2027 г., като според ръководителя на програмата Владимир Кожевников между 2028 и 2030 г. ще бъдат изградени четири допълнителни модула.
Изглежда, че проектът за космическа станция е открил нова точка на партньорство за блока БРИКС. CNN съобщи, че директорът на руската космическа агенция Юрий Борисов е отправил покана, като е предложил на страните от БРИКС да обмислят участие в съвместния проект за космическа станция.
Има големи очаквания за потенциалните ползи от това начинание за напредъка на бъдещите космически изследвания, особено с информация, която може да бъде от решаващо значение за мисии до Марс или Луната. Освен това включването на държавите от БРИКС би могло да има положително въздействие върху цялостния успех на проекта.
Според главния оперативен директор на Bitwise Мат Хуган класическият четиригодишен цикъл на крипто пазара, дълъг период от време, задвижван от пониженията на цената на Биткойн и поведението на инвеститорите, губи значението си.
Strategy, компанията, известна преди като MicroStrategy, обяви цената на ново набиране на капитал в размер на $2.47 милиарда чрез първично публично предлагане на привилегировани акции с променлив лихвен процент (STRC).
Нов доклад на MEXC разкрива поразителна смяна на поколенията в поведението при търговия с криптовалути: Търговците от поколението Z бързо възприемат инструментите с изкуствен интелект като основни компоненти на своята стратегия.
Крипто пазарът загуби 1.02% през последните 24 часа, воден от резкия спад на Биткойн и отслабващия интерес към алткойните.